Repertuar

Gra Pałacowa rozegrana

Autor: Beata Maro

Kręte korytarze, ukryte przejścia, piwnice skryte mrokiem – właśnie tak wyglądał szlak, którym w tym roku poruszali się uczestnicy II. edycji Gry Pałacowej  „Kultura od kulis”. 13 drużyn wzięło udział w zmaganiach o tytuł VIP-a na spektaklach i koncertach organizowanych przez Pałac Kultury Zagłębia. 
Gracze wyposażeni w szczegółową mapkę budynku poruszali się po zakamarkach Pałacu wyjątkowo sprawnie. Znaleźli się na scenie, pod sceną, w piwnicy i na poddaszu. Ci, którzy mieli oczy szeroko otwarte dostrzegli tajemnicze przedmioty, których odnalezienie było dodatkowo punktowane. Wiele emocji przysporzyło wszystkim poszukiwanie tajemniczego miejsca. 
Gracze sukcesywnie zdobywali pieczęcie na swych Kartach Gry popisując się talentem aktorskim, plastycznym oraz wiedzą z dziedziny sztuki i filmu. Wysoko ceniona była także znajomość ortografii, a ponadto  spostrzegawczość i… umiejętność łowienia ryb.
Po emocjonującej grze i kilometrach przebytych po przeróżnych pałacowych kondygnacjach, wszyscy szczęśliwie dotarli ze swą Kartą Gry do punktu informacyjnego, a potem z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników. Na twarzach uczestników gościły głównie uśmiechy, jednak nie dało się ukryć, że duch rywalizacji unosił się w powietrzu. Walka była zacięta.

Ostatecznie zwycięskie berło, czyli dwa imienne karnety na wydarzenia organizowane przez Pałac Kultury Zagłębia ważne aż do końca czerwca 2016 roku, dzierżyć będzie drużyna „Wesołych Misiów”. Zaszczytne drugie miejsce oraz 4-miesięczny karnet przypadł drużynie „Ty mi tutaj nie tutaj”. Z kolei trzecie miejsce na podium oraz tytuł Gości Specjalnych uprawniający do wstępu na wydarzenia PKZ przez okres października i listopada 2015 roku, zdobyła drużyna… „Gości Specjalnych”. Nikt jednak nie wyszedł z pustymi rękami. Każda z drużyn otrzymała nagrody pocieszenia.

To była gra wszechczasów! Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału za rok!

Zapraszamy do odwiedzania profilu Pałacu Kultury Zagłębia na Facebooku.

 

Źródło: TV Zagłębie

Zdjęcia: Kalina Bałdys, Jacek Mickiewicz