Wynajem sal w Pałacu Kultury Zagłębia

Zapraszamy do wynajmu sal w sercu Zagłębia – centrum Dąbrowy Górniczej, w niepowtarzalnym budynku w stylu socrealistycznym – oazie kultury naszego miasta. Oprócz wynajmu sal istnieje możliwość wynajęcia powierzchni biurowych.

W celu rezerwacji sali oraz uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Działem Organizacji Imprez i Widowni, pod numerami telefonów: 32 733 88 00, wewnętrzny 820 / 815 / 803 lub mailowo: sekretariat@palac.art.pl 

Wyremontowany budynek jest przyjazny osobom niepełnosprawnym, posiada 2 windy, na każdym piętrze toalety. Do Państwa dyspozycji mamy kilka unikatowych sal różnej wielkości, w zależności od potrzeb. W każdej z sal istnieje możliwość podłączenia nagłośnienia, ustawienia rzutnika, ekranu oraz mównicy, a także dowolnego rozstawu krzeseł i stołów, którymi dysponujemy. Każda z sal jest klimatyzowana i posiada rolety w oknach oraz możliwość korzystania z Internetu. Posiadamy zaplecze cateringowe, które ułatwia organizację przyjęć okolicznościowych oraz cateringu. Oferujemy Państwu pomoc profesjonalnej obsługi.

Poniższa galeria powstała po to, by ułatwić wybór sali dla osób chcących wynająć pomieszczenia w Pałacu Kultury Zagłębia. Jeśli szukają Państwo miejsca pod plan filmowy, uroczystość firmową, zorganizowanie konferencji lub innego wydarzenia, to przestrzenie dąbrowskiego pałacu stoją dla Państwa otworem. 

Dla dąbrowskich stowarzyszeń, organizacji pożytku publicznego oraz instytucji miejskich zniżka 50% od ceny netto.

Cenniki wynajmu wszystich powierzchni użytkowych oraz sprzętu i obsługi znajdują się w zakładce DO POBRANIA

Oferta wynajmu placówki PKZ
Oferta wynajmu PKZ Dom Kultury Ząbkowice

 
SALA TEATRALNA

Liczba miejsc:

  • Parter – 463 oraz 3 miejsca na wózek inwalidzki + 1 miejsce dla opiekuna osoby niepełnosprawnej
  • Balkon I – 124

Razem 588 miejsc siedzących.

Plan Sali Teatralnej
Rider oświetlenie sceny PKZ
Rider dźwięk scena PKZ

Scena wyposażona w trójelementowy podnoszony mechanicznie orkiestron. Okno sceny obrzeżone stałym portalem o wymiarach 8,7m x 10m oddalone jest od orkiestronu o 6m. W centralnym punkcie znajduje się scena obrotowa o średnicy 11m. Głębokość sceny licząc od portalu wynosi 10,5m, a szerokość bez kieszeni 16,8m. Po prawej i lewej stronie sceny znajdują się kieszenie o wymiarach 8,7m x 5,5m z pionowo podnoszonymi bramami żaluzjowymi.

Do dyspozycji:
7 garderób bezpośrednio za sceną na parterze
2 duże garderoby z prysznicami na II piętrze, przejście bezpośrednio ze sceny
 

HOLE

Hol Główny (parter)

Hol I Piętro

Hol II Piętro

Powierzchnia całkowita 1900 m²
Reprezentacyjne hole, na których w przeszłości odbywały się cudowne bale karnawałowe oraz sylwestrowe. Idealne na rozstawienie ekspozycji wystawienniczej, jak również organizację cateringu. Hole na I piętrze mają bezpośredni dostęp do zaplecza cateringowego.

 

SALA KONFERENCYJNA I

- 100 miejsc
- Doskonała na organizację  szkoleń, konferencji, prezentacji usług, czy towarów.
- Sala posiada niewielkie zaplecze.

 

SALA KONFERENCYJNA II

30 miejsc
Idealna na organizację szkoleń i spotkań mniejszej ilości osób.

 

SALA TANECZNA

Sala przeznaczona do prowadzenia zajęć rytmiczno-tanecznych; maksymalnie 40 osób. W sali na ścianach znajdują się lustra oraz poręcze. Wstęp na salę tylko w obuwiu zmiennym.

 

PIWNICA TETRALNA

90 miejsc w układzie teatralnym
Najlepsza na organizację konkursów, małych form teatralnych, spotkań literackich, recitali itp.

 

KOMPLEKS SAL AGORA

Agora Duża

120 miejsc w układzie konferencyjnym
80 miejsc przy okrągłych stołach

Agora Średnia 

40 miejsc w dowolnym układzie

Agora Mała

Agora to kompleks sal idealnych pod bankiet, dowolne ustawienie stołów (8-osobowych okrągłych lub konferencyjnych), idealna do organizacji balu, bankietu, spotkania okolicznościowego, cateringu, konferencji, zebrania itp. Sala posiada bezpośrednie połączenie z zapleczem cateringowym.

 

SALA KAMERALNA im Michała Spisaka

100 miejsc
Klimat muzyczny, wyposażona w fortepian. Idealna na organizację małych koncertów, a także spotkań z muzyką, konkursów muzycznych, ale także zebrań i innych wydarzeń okolicznościowych.

 

SALA BALETOWA

Duża sala z lustrami, idealna do zajęć rytmiczno – tanecznych, czy też jogi. Do sali przynależą szatnie z zamykanymi szafkami prysznicami.

 

SALA KINOWA

Dostępna jest do godziny 16:00.
88 miejsc z pulpitami w układzie kinowym.
Sala wyposażona w ekran kinowy, możliwość odtworzenia filmu lub prezentacji. Sala przystosowana do organizacji prelekcji, konferencji, wykładów itp. Standard kina DCI (projektor cyfrowy), nagłośnienie w systemie Dolby Digital.

 

SALA ŚLUBÓW

Sala Ślubów to miejsce, w którym przysięgę składają pary młode z Dąbrowy Górniczej i okolic. Na co dzień administrowana przez Urząd Stanu Cywilnego w Dąbrowie Górniczej. Istnieje możliwość wynajęcia sali pod plan filmowy po wcześniejszych ustaleniach terminów z USC.

 

GALERIA SZTUKI PKZ

Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia to nowoczesna sala dostosowana do ekspozycji szeroko pojętych wystaw. Istnieje możliwość wynajęcia galerii pod realizację planu filmowego po wcześniejszych ustaleniach z PKZ.

Fot. Marek Wesołowski

Tagi:  wynajem