Repertuar

Znak szczególny - gra miejska

Data wydarzenia:
24 Wrzesień 2022 godz. 10:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
15 zł
Bilety w sprzedaży od 18 sierpnia - wyłącznie w Kasie PKZ

24 września od 10:00 zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w miejskiej grze "na żywo" zatytułowanej Znak Szczególny, stworzonej we współpracy z Centrum Gier Furia. Gra miejska, skierowana jest do osób rekreacyjnie biorących udział w tego typu wydarzeniach. Uczestnicy wcielą się w rolę prywatnych detektywów, którzy pomagają postaci Grażyny Bacewicz w poszukiwaniu informacji i rozwiązywaniu zagadek. Celem drużyny będzie wykonanie jak największej liczby zadań, rozmieszczonych w punktach Gry. Każda z drużyn otrzyma mapę umożliwiającą zlokalizowanie punktów. Po wykonaniu wszystkich zadań uczestnicy wracają na finał do PKZ, aby ułożyć najbardziej niezwykłą historię kryminalną z wykorzystaniem wątków poznanych  w trakcie gry.

Wyróżnione zostaną 3 drużyny, które w wykonają wszystkie zadania  i stworzą ułożą najbardziej niezwykłą historię kryminalną z wykorzystaniem wątków poznanych w trakcie gry, do godziny 13:00.

Plan gry:

 • 9:30 – odprawa drużyn w Pałacu Kultury Zagłębia
 • 10:00 – start drużyn do punktów Gry na terenie Dąbrowy Górniczej
 • 13:00 – zakończenie zadań w Pałacu Kultury Zagłębia
 • 14:00 – ogłoszenie drużyn wyróżnionych

Na zwycięzców i uczestników czekają:

 1. Wieczna sława i chwała.
 2. Uścisk rąk organizatorów.
 3. Miłe niespodzianki.

Gra Znak Szczególny oparta jest na motywach powieści kryminalnej pt. Sidła, autorstwa znakomitej kompozytorki Grażyny Bacewicz, a także wątkach z życia Michała Spisaka.

Chcesz wziąć udział w grze?

 1. Zapoznaj się z regulaminem gry.
 2. Wypełnij i odeślij formularz zgłoszenia (wersja pdf) drużyny na adres gra@palac.art.pl (skan lub wypełniony elektronicznie formularz).
 3. Poczekać na potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia drużyny do gry.
 4. Po otrzymaniu potwierdzenia opłać udział w kasie biletowej PKZ (do 24 września do godz. 9:00).

Masz pytania? Prosimy o kontakt pod adresem mailowym gra@palac.art.pl lub pod nr telefonu: 32 733 88 28; poniedziałek-piątek w godz. 8:00-16:00

UWAGA!
Oprócz wersji gry na żywo, na naszych stronach internetowych 24 września o godzinie 18:00 zostanie udostępniony elektroniczny questing. W tej wersji gry bierzemy udział samodzielnie, w wybranym przez siebie czasie, a wystarcza nam do tego smartfon, wygodna odzież i chęci!  Udział w questingu jest bezpłatny.

WSPÓŁORGANIZATOR WYDARZENIA:

PARTNER WYDARZENIA: