Informacje praktyczne

Przydatne linki:

 

Szatnie

Szatnie znajdują się na parterze i są otwierane na godzinę przed wydarzeniem. Korzystanie z nich jest bezpłatne i obowiązkowe przy imprezach organizowanych na sali teatralnej. Informujemy,  że obsługa nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatni.

Uwaga! Przy seansach filmowych w kinie Kadr nie ma możliwości korzystania z szatni. Prosimy o korzystanie z wieszaków znajdujących się w sali kinowej.

 

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Budynek wyposażony jest w podjazdy, platformy dla osób niepełnosprawnych, a także dwie windy umożliwiające osobom niepełnosprawnym poruszanie się po wszystkich kondygnacjach. Winda dla osób niepełnosprawnych prowadząca na poddasze, znajduje się przy sali ślubów numer 344 na II piętrze, w zachodnim skrzydle budynku. 

 

Toalety

Toalety znajdują się na każdym piętrze budynku i są bezpłatne dla osób korzystających z usług PKZ. Na terenie budynku znajdują się 4 toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, oznaczone na planie budynku. W toaletach dla niepełnosprawnych znajdują się przewijaki dla dzieci.

 

Internet/HotSpot

W głównym holu budynku, znajduje się Infokiosk umożliwiający bezpłatne skorzystanie ze stron internetowych Pałacu Kultury Zagłębia, Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Miejskiego Sztygarka, Aquaparku Nemo Wodny Świat,  strony internetowej KZK GOP i PKP oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.
Na terenie PKZ oraz na Placu Wolności funkcjonuje miejski HotSpot Dębowy Świat z bezpłatnym dostępem do Internetu po uprzednim zalogowaniu się.

 

Śluby w Pałacu

Sala ślubów w Pałacu Kultury Zagłębia znajduje się na II piętrze, w zachodnim skrzydle budynku (numer sali 344). Wszelkich formalności związanych ze ślubem należy dokonywać w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Granicznej 21, tel. 32 295 67 00.

 

Kilka ważnych zasad i informacji, które warto przeczytać

Prosimy o nie spóźnianie się na organizowane wydarzenia oraz seanse filmowe. Bileter może odmówić osobom spóźnionym wstępu na wydarzenie, na które ma zakupiony bilet. Bilet w takim przypadku nie podlega zwrotowi.

Prosimy o nie spożywanie napojów oraz innych produktów spożywczych w sali teatralnej, kinowej oraz pozostałych salach w trakcie wydarzenia.

W całym budynku obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu, palenia wyrobów tytoniowych, używania narkotyków oraz wnoszenia przedmiotów stanowiących bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa dla osób przebywających w PKZ.

Przed wstępem na wydarzenie lub seans filmowy, prosimy o wyłączenie telefonów komórkowych. Na wszystkich wydarzeniach oraz seansach filmowych, obowiązuje całkowity zakaz rejestrowania obrazu i dźwięku. Fotoreporterów i dziennikarzy prosimy o kontakt z Działem Organizacji Imprez i Widowni. 

Informujemy, że budynek Pałacu oraz teren wokół budynku, jest monitorowany 24h/dobę.

Prosimy o nie wprowadzanie na teren budynku zwierząt.