Informacje praktyczne

Przydatne linki:

Kilka ważnych zasad i informacji, które warto przeczytać

Prosimy o nie spóźnianie się na organizowane wydarzenia oraz seanse filmowe. Bileter może odmówić osobom spóźnionym wstępu na wydarzenie, na które ma zakupiony bilet. Bilet w takim przypadku nie podlega zwrotowi.

Prosimy o nie spożywanie napojów oraz innych produktów spożywczych w sali teatralnej, kinowej oraz pozostałych salach w trakcie wydarzenia.

W całym budynku obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu, palenia wyrobów tytoniowych, używania narkotyków oraz wnoszenia przedmiotów stanowiących bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa dla osób przebywających w PKZ.

Przed wstępem na wydarzenie lub seans filmowy, prosimy o wyłączenie telefonów komórkowych. Na wszystkich wydarzeniach oraz seansach filmowych, obowiązuje całkowity zakaz rejestrowania obrazu i dźwięku. Fotoreporterów i dziennikarzy prosimy o kontakt z Działem Organizacji Imprez i Widowni. 

Informujemy, że budynek Pałacu oraz teren wokół budynku, jest monitorowany 24h/dobę.

Szatnie

Szatnie znajdują się na parterze i są otwierane na godzinę przed wydarzeniem. Korzystanie z nich jest bezpłatne i obowiązkowe przy imprezach organizowanych na sali teatralnej. Informujemy,  że obsługa nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatni.

Uwaga! Przy seansach filmowych w kinie Kadr nie ma możliwości korzystania z szatni. Prosimy o korzystanie z wieszaków znajdujących się w sali kinowej.

Udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami

Budynek wyposażony jest w podjazdy, platformy dla osób niepełnosprawnych, a także dwie windy umożliwiające osobom niepełnosprawnym poruszanie się po wszystkich kondygnacjach. Winda dla osób niepełnosprawnych prowadząca na poddasze, znajduje się przy sali ślubów numer 344 na II piętrze, w zachodnim skrzydle budynku. 
Na każdym piętrze znjadują się toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wyposażone dodatkowo w przewijaki dla niemowląt.
W Holu na parterze obok szatni po obu stronach korytarza znajdują się miejsca siedzące, przewidziane dla osób oczekujących na zajęcia edukacyjne lub wydarzenia, odbywające się w Pałacu.

Sala Teatralna posiada 3 miejsca na wózki inwalidzkie oraz 1 miejsce dla opiekuna (rząd XVIII, m. 5). Miejsce dla opiekuna jest wyłączone ze sprzdaży, chęć zakupu biletu na to miejsce należy zgłosić telefonicznie do Działu Rezerwacji (32 733 88 22).

Obecność zwierząt w Pałacu

PKZ zezwala na wprowadzenie zwierząt do następujących przestrzeni: Hole, kasa, kawiarnia, szatnia, wystawy stałe i czasowe znajdujące się na parterze i w holu I piętra. Do pozostałych przestrzeni wstęp mają jedynie zwierzęta przebywające stale na rękach opiekunów (w torbach lub nosidłach) oraz psy asystujące i psy terapeutyczne. Ponadto wprowadzanie zwierząt do obiektu PKZ może odbywać się wyłącznie w ramach indywidualnego zwiedzania. Nie ma możliwości wstępu ze zwierzętami na wydarzenia, podczas których gromadzi się większa liczba osób. Zwierzęta powinny wprowadzane do obiektu PKZ powinny być przez cały czas na smyczy i pod nadzorem właściciela.

 

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Skontaktuj się z Punktem Informacyjnym.

Jeśli chcesz zarezerwować bilety na wydarzenie, pomoże Ci w tym dział Rezerwacji.

Jeśli potrzebujesz pomocy w związku ze świadczonymi przez nas usługami, udzieli jej dział Obsługi Klienta.