Relacje

Wieczór z Magdaleną Walach

Autor: Edyta Piekoszewska

Kolejna "Kawa z Gwiazdą” już za nami. Tym razem w PKZ gościła znana aktorka Magdalena Walach. Było nostalgicznie, intrygująco i zabawnie. Znana m.in. z serialu "M jak miłość” artystka ujęła wszystkich obecnych swoją bezpośredniością, skromnością i poczuciem humoru.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych szczegółów na temat meandrów życia i początków kariery pani Magdaleny. Miłość do teatru przejawiała już od dziecka, organizując i wystawiając wraz z rodzeństwem przedstawienia, w których najczęściej odgrywała główne role. Swój niewątpliwy talent i pasję rozwijała pod okiem nauczycielki z polskiego w Technikum. Choć jej pierwsze kroki skierowały się ku dziennikarstwu, szybko odkryła prawdziwe powołanie. Jeszcze dziś zaskakuje ją to, że w pracy może realizować marzenia, wcielając się w intrygujące postacie i występując razem z aktorskimi idolami młodości.

Aktorka opowiadała o trudzie i zaangażowaniu, jakich wymagał jej udział  w "Tańcu z gwiazdami”, o podziwie dla zawodowych tancerzy, ich kunsztu i zaangażowania. Zdradziła też swoją niechęć do internetowych kanałów komunikacji, jak też zdystansowany stosunek do medialnego szumu, otaczającego zwykle telewizyjne gwiazdy. Zapytana o obecne zatrudnienia i najbliższe plany zawodowe wspomniała o przygotowaniach do roli w teatralnej adaptacji powieści Jerzego Pilcha "Inne rozkosze”. Po spotkaniu każdy z uczestników miał możliwość otrzymania autografu gościa na pamiątkowej fotografii.

Na kolejną "Kawę z Gwiazdą” zapraszamy po wakacjach.

tekst: Grzegorz Marcinkowski

zdjęcia: Dariusz Nowak