Placówki

Spotkanie autorskie w Błędowie

Autor: Magdalena Koziak

27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 27 w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie autorskie z Panem Waldemarem Cichoniem – autorem serii książek o niesfornym i zabawnym kocie Cukierku. Impreza została zorganizowana przy współpracy SP 27 i Świetlicy Środowiskowej w Błędowie.

Podczas spotkania autor opowiadał o tym, jak powstawały opowiadania o Cukierku, czytał fragmenty książek, a także odpowiadał na pytania dzieci i przybyłych rodziców. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie brali udział w krótkim quizie na temat kota Cukierka i jego przygód,
a także mogli podziwiać wystawę książeko kotach i psach, jak również zapoznać się z ciekawostkami na temat różnych kocich ras.
Ważnym punktem imprezy stało się rozstrzygnięcie dwóch konkursów plastycznych, w których dzieci portretowały kota Cukierka tradycyjnie i za pomocą grafiki komputerowej. Dużą atrakcją dla dzieci było otrzymanie od autora własnoręcznie napisanej dedykacji w egzemplarzu książki
o przygodach Cukierka.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a dzieci z niecierpliwością oczekują na kolejną książkę o przygodach niesfornego Cukierka.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Skrzelowska