Galeria

Spotkanie autorskie z Sebastianem Moniem - autorem wystawy [bez]senność

Data wydarzenia:
29 Wrzesień 2023 godz. 18:00
Lokalizacja:
Galeria sztuki PKZ
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia wraz z artystą Sebastianem Moniem zapraszają na spotkanie autorskie w ramach wystawy [bez]senność - Sebastian MońWydarzenie, które odbędzie się 29 września o godzinie 18:00, umożliwi Państwu spotkanie z twórcą melancholijnych światów, surrealistycznych i industrialnych przestrzeni. Podczas spotkania Sebastian Moń opowie o swoich inspiracjach, zapozna Państwa z tajnikami procesu tworzenia oraz odpowie na nurtujące pytania dot. jego obrazów.

Obrazy Sebastiana Monia cechuje precyzja i dbałość o szczegóły. Malarskie kompozycje przedstawiają ponure scenerie pochodzące z pogranicza świata snu i fantastyki, które artysta określa jako „melancholijny industrializm”. Wizja autora to rodzaj pesymistycznej futurystki, wypełnionej motywami odrealnionych, często robotycznych postaci, opuszczanych przestrzeni, starych fabryk i betonowych osiedli. Artysta porusza tematykę kruchości i przemijania materialnego świata, tęsknoty za naturą i bliskością drugiego człowieka. Cechą charakterystyczną twórczości Sebastiana Monia są przemycane w ponurych wizjach symbole nadziei. Obrazy są spójne stylistycznie – z jednej strony stanowią odrębną całość, zamykając w sobie konkretną opowieść, z drugiej są wycinkiem szerokiej wizji tego samego postapokaliptycznego świata.

Wystawa "[bez]senność - Sebastian Moń" potrwa w pałacowej galerii do 3 października. Wstęp wolny.

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia