Kino

Poranki, kiedy wracamy do domów - pokaz filmu i spotkanie z twórcami

Data wydarzenia:
25 Maj 2023 godz. 18:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
15 złotych

Zapraszamy na pokaz nagradzanego na przeglądach i konkursach w Polsce oraz zagranicą filmu krótkometrażowego zagłębiowskiego Kolektywu Kuzyni!

Gatunek: dramat, krótkometrażowy kraj produkcji: Polska 2022; czas trwania: ok. 100 min (pokaz filmu i spotkanie) 
Reżyseria: Kolektyw Kuzyni, Obsada: Marcin Grudniak, Bartosz Piątek, Piotr Grudniak, Tymoteusz Piątek

25 maja o godz. 18:00 zapraszamy Państwa na pokaz filmu krótkometrażowego "Poranki, kiedy wracamy do domów"  i spotkanie z jego twórcami: Kolektywem Kuzyni. To bratersko-kuzynowski skład pełen pasji do kina. Chęć i potrzeba spróbowania swoich sił w sztuce audiowizualnej towarzyszyły im od wielu lat, a stworzenie "Poranków..." jest wypadkową ich pasji okołofilmowych. Najsilniejszym spoiwem przy realizacji były jednak wspólne przeżycia, emocje i dziesiątki rozmów. To szczera chęć podzielenia się tym co dla nas ważne, ale i niewygodne.

“Poranki, kiedy wracamy do domów” to refleksyjny film opowiadający o relacji dwójki przyjaciół których życia i młodość zostają zderzone z traumą, poczuciem osamotnienia i zagubienia. Rozgrywająca się na dwóch płaszczyznach czasowych opowieść, niejednokrotnie przybierająca formę medytacji i impresji to moment zatrzymania się, nabrania oddechu, próby wejrzenia w siebie i emocji które nigdy nie znalazły wentylu do uzewnętrznienia się. Fabuła rozbita na “przed i po” momencie granicznym w życiach bohaterów, ponadto jest skonstruowana niechronologicznie - to układanka której funkcja działa w dwójnasób, jako chęć zaproszenia widza do rozsupływania pętli zdarzeń, jak i pewnego rodzaju oddania “wewnętrznego pejzażu” bohaterów, emocjonalnie rozbitych, zagubionych w meandrach pierwszych momentów dorosłości. To nauka konstruowania samego siebie na nowo ze skrawków wspomnień i mierzenia się z niedoskonałością teraźniejszości.

 
źródło: Kolektyw Kuzyni
 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia