Nieokiełznana energia – czyli Dni Dąbrowy Górniczej 2015

Nieokiełznana energia – czyli Dni Dąbrowy Górniczej 2015

Autor: Edyta Piekoszewska

Trzy dni znakomitej muzyki, niepowtarzalnej atmosfery i szalonej zabawy niestety już za nami. Mamy nadzieję, że tegoroczne Dni Dąbrowy dodały energii na kolejne 12 miesięcy, nie tylko dąbrowianom, ale i mieszkańcom całego Zagłębia!

Jako pierwszy, w piątkowe popołudnie przed dąbrowską publicznością wystąpił zespół PROAGE, pochodzący z Będzina. Drugim w kolejności był - znany z progresywnego podejścia do rock’a – OLD WISDOM LIES. Następnie rozstrzygnięto konkurs „Różne oblicza wody”, a zaraz potem na scenie zaprezentowała się lokalna kapela - TYLKO PO CHODNIKU – ostatni support przed gwiazdami wieczoru. O godz. 19.00 rozpoczął się koncert na najwyższym poziomie - prawdziwy kop energetyczny od grupy FRONTSIDE. Niezwykle ciężkie gitarowe brzmienie chłopaków z Sosnowca, nastroiło publiczność na przyjęcie kolejnej scenicznej torpedy, a właściwie LUXTORPEDY! Grupa zagrała swoje najbardziej znane utwory, w tym wielokrotnie nagradzany i królujący na listach przebojów utwór „Autystyczny”.

W sobotę sceniczne występy rozpoczęli wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, a następnie zaprezentował się bluesowo-rockowy zespół STRIT. Uczestnik telewizyjnej „Bitwy na głosy” oraz finalista III edycji programu „The Voice of Poland” - Przemysław Smolarski, był kolejnym gościem sceny w Parku Hallera. Następnie publiczność rozgrzał do czerwoności znakomity zespół RED LIPS ze swoim wulkanem energii na czele, charyzmatyczną wokalistką Rudą. Żywiołowość jaka udzieliła się publiczności, przygasił nieco następny w kolejności - zespół PECTUS. Czterej bracia Szczepanik, którzy pectusowe muzykowanie rozpoczęli dokładnie 10 lat temu, zaprezentowali dąbrowskiej publiczności melodyjne kompozycje i przeboje, które zapadają w pamięć, budząc wyłącznie pozytywne skojarzenia. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru był wyczekiwany z niecierpliwością koncert KASI KOWALSKIEJ.

W słoneczną niedzielę, tradycyjnie już rozpoczęto Przeglądem Piosenki „Dotyk Dźwięku”. Ostatni dzień Dni Dąbrowy upłynął głównie pod znakiem orkiestr dętych. Przez cztery godziny na scenie i przed nią, prezentowały się orkiestry z Polski, Węgier, Czech i Słowacji w towarzystwie uroczych mażoretek, a to wszystko za sprawą VI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych.  

Finałem Dni Dąbrowy 2015 był znakomity koncert zespołu GOLEC uORKIESTRA, który pod sceną zgromadził prawdziwe tłumy. Znane przeboje, muzyczny profesjonalizm, doskonały kontakt z publicznością zespołu z Milówki, były gwarancją wspaniałej zabawy.

A następne Dni Dąbrowy już za rok…

Zdjęcia: Grzegorz Drygała