Aktualności

Konkurs "100-tka i gra muzyka!" - zapowiedź

Autor: Olaf Otwinowski

Dokładnie 100 lat temu Dąbrowa Górnicza uzyskała prawa miejskie. Z tej okazji Pałac Kultury Zagłębia będzie poszukiwać zespołów chętnych do zagrania w otoczeniu gwiazd, na dużej scenie podczas Dni Dąbrowy Górniczej 2016. W tym celu uruchomiony zostanie konkurs pt.: „100-tka i gra muzyka”, w którym zwycięzców wyłonią mieszkańcy.

Zasady będą proste. Jeśli masz zespół, jesteś solistą lub grasz na jakimś instrumencie i mieszkasz/pochodzisz z Zagłębia Dąbrowskiego, a do tego posiadasz talent udokumentowany nagraniem muzycznym, to będziesz mógł zgłosić swoją kandydaturę.

Konkurs składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszym będzie przyjmowanie zgłoszeń i potrwa od 2 do 31 marca 2016 roku. Ze wszystkich nadesłanych kandydatur Komisja powołana przez Pałac Kultury Zagłębia wyłoni 15 wykonawców i to właśnie oni wezmą udział w drugim etapie - głosowaniu właściwym. Głosowanie na muzyków odbędzie się za pośrednictwem strony www.palac.art.pl, dzięki specjalnej ankiecie elektronicznej i trwać będzie od 2 kwietnia do 30 kwietnia 2016 roku. Wykonawcy, którzy w konkursie zbiorą największą ilość głosów, zagrają w czasie Dni Dąbrowy Górniczej 2016 w terminie 27 i 28 maja.