Relacje

Parkowo i rockowo - Dni Dąbrowy Górniczej 2019

Autor: Olaf Otwinowski

Za nami największa impreza plenerowa roku! Dni Dąbrowy Górniczej ponownie na 2 scenach, gdzie muzyka królowała od 24 do 26 maja.

Tegoroczna edycja Dni Dąbrowy Górniczej odbyła się zarówno w Fabryce Pełnej Życia, jak również w Parku Hallera. Nowością była scena towarzysząca imprezie w Parku Zielona, gdzie 25 maja o 18:00 zagrała Orkiestra Sojka Band!

Pałac Kultury Zagłębia był organizatorem sceny w Parku Hallera. Tam 25 maja usłyszeliśmy uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej w specjalnym koncercie. Po nich zaprezentował się chór Happy Choir, a następnie zaproszone gwiazdy. Publiczność rozgrzał Marcin Łazarski, którego zmieniła przebojowa Ania Rusowicz z zespołem. Gdy wydawało się, że już nikt bardziej nie rozkręci dąbrowskiej widowni, na deskach parkowej sceny wyszła jedyna i niepowtarzalna Agnieszka Chylińska, dzięki której publiczność zapłonęła!

Drugi Dzień w Parku Hallera rozpoczął się od Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej, po której usłyszeliśmy rockowe covery polskich utworów w wykonaniu osób niewidomych lub niedowidzących, czyli koncert Dotyk Dźwięku Fundacji Wygrajmy Razem. O godzinie 20:00 przyszła pora na projekt, na który wszyscy czekali - Rock Symfonia! Kasia Moś, Małgorzata Ostrowska, Wojtek Cugowski, Michał Gasz i inni wystąpili wraz z Jurajską Orkiestrą Kameralną, prezentując nie tylko swoje przeboje, ale także legendarne utwory z gatunku rocka!

Jak zwykle działo się wiele! Nie możemy się doczekać kolejnego święta miasta! Póki co zostaje nam czekać na letnie cykle plenerowe Pałacu Kultury Zagłębia, o których więcej w naszym repertuarze.

Fot. Karolina Pazera