Repertuar

Muzyka nad wodą - edycja 2022

Autor: Olaf Otwinowski

Muzyka nad wodą z ArcelorMittal Poland

Projekt Muzyka nad wodą powstał w 2016. Jego pierwsza edycja nosiła nazwę Klasyka nad wodą, później jednak urozmaicono muzycznie program tak, by każdy mieszkaniec miasta, regionu i województwa mógł znaleźć w prezentowanej muzyce coś dla siebie i oddać się w pełni atmosferze, która panuje podczas wieczornych koncertów na Miejskiej Plaży Pogoria III. Cykl cieszy się dużą popularnością z edycji na edycję. Nic dziwnego... Któż nie lubiłby siedzieć w leżaku, słuchać muzyki na żywo w otoczeniu plaży, wody i zachodzącego słońca. Koncerty odbywać się będą w wybrane piątki czerwca, lipca i sierpnia zawsze o godzinie 20:00!

Oto co przygotowaliśmy dla Was w tym roku nad brzegiem Pogorii III:

24 czerwca 20:00 - Chłopcy kontra Basia

Chłopcy kontra Basia to ceniony w Polsce i za granicą zespół dokonujący niezwykłych muzycznych fuzji z pogranicza jazzu i folku. Chłopcy kontra Basia wykonują autorską muzykę powstałą z inspiracji dawnymi tekstami, pieśniami, muzyką świata. Teksty liderki - Basi Derlak, nawiązują do dawnych baśni, legend czy apokryfów, muzyka zaś do oberkowego frazowania czy melodyjności dawnych pieśni tradycyjnych. Grupa ChKB lubuje się w snuciu opowieści na bazie ludowych motywów, stylizowaniu i ubieraniu swoich kompozycji we współczesne brzmienie.

22 lipca 20:00 - Jazz Dreamers

Wrocławski zespół grający jazz tradycyjny założony w 2019 przez Macieja Walczyńskiego. Po pandemicznej przerwie zespół wrócił do gry, w nowym, zmienionym składzie. Stylistyka Jazz Dreamers ewoluowała z pierwotnych form jazzu tradycyjnego do stylu reprezentowanego przez zespoły Fletchera Hendersona, Duka Ellingtona i Counta Basiego, czy Casa Loma Orchestra. Po reaktywacji zespół jest współprowadzony przez założyciela - Macieja Walczyńskiego (puzon, leader) i trębacza Tomasza Marchewkę (manager). Szeregi zespołu zasilają melodycy: Paweł Netzel - klarnet, Zuzanna Talik - saksofon altowy i Antoni Krasowski oraz członkowie sekcji rytmicznej Krzysztof Banaś - gitara, Mateusz Muzioł - perkusja i Maciej Mazur - kontrabas.

12 sierpnia 20:00 - Kapela Hanki Wójciak

Zespół powstały w Krakowie, grający muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej. Hanka Wójciak to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Dziennikarka radiowa i aktorka. Laureatka m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki oraz Festiwalu Twórczości Korowód. Założycielka i liderka KAPELI Hanki Wójciak. Płyty: "Znachorka" oraz "Zasłona". Kapela Hanki Wójciak koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w Ankonie, Berlinie, Lipsku, Londynie, Lwowie, Pradze, Paryżu i Rzymie. Zespół ma w repertuarze kilkadziesiąt autorskich piosenek.

26 sierpnia 20:00 - Frank e la famiglia

Zespół specjalizujący się w muzyce swingowej lat 20. i 30. Grupę współtworzą zawodowi muzycy jazzowi, pasjonaci Złotej Ery Swingu. Zespół niejednokrotnie zdobył serca publiczności na potańcówkach i festiwalach swingowych w całym kraju. W ich towarzystwie tańczy się wyśmienicie, przy czym doznania słuchaczy pozostają na najwyższym poziomie!

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Do zobaczenia na Miejskiej Plaży Pogoria III w Dąbrowie Górniczej!

SPONSOR CYKLU: