Repertuar

Muzyka nad wodą - Chłopcy kontra Basia

Data wydarzenia:
24 Czerwiec 2022 godz. 20:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Muzyka nad wodą z ArcelorMittal Poland

Pierwszy z koncertów nad brzegiem jeziora Pogoria III - cykl Muzyka nad wodą wraca na miejską plażę! Zespołem, który zagra jako pierwszy będzie grupa Chłopcy kontra Basia! Zapraszamy 24 czerwca o 20:00!

Projekt Muzyka nad wodą powstał w 2016 roku. Jego pierwsza edycja nosiła nazwę Klasyka nad wodą, później jednak urozmaicono muzycznie program tak, by każdy mieszkaniec miasta, regionu i województwa mógł znaleźć w prezentowanej muzyce coś dla siebie i oddać się w pełni atmosferze, która panuje podczas wieczornych koncertów na Miejskiej Plaży Pogoria III. Cykl cieszy się dużą popularnością z edycji na edycję. Nic dziwnego... Któż nie lubiłby siedzieć w leżaku, słuchać muzyki na żywo w otoczeniu plaży, wody i zachodzącego słońca.

Chłopcy kontra Basia - to ceniony w Polsce i za granicą zespół dokonujący niezwykłych muzycznych fuzji z pogranicza jazzu i folku. Chłopcy kontra Basia wykonują autorską muzykę powstałą z inspiracji dawnymi tekstami, pieśniami, muzyką świata. Teksty liderki - Basi Derlak, nawiązują do dawnych baśni, legend czy apokryfów, muzyka zaś do oberkowego frazowania czy melodyjności dawnych pieśni tradycyjnych. Grupa ChKB lubuje się w snuciu opowieści na bazie ludowych motywów, stylizowaniu i ubieraniu swoich kompozycji we współczesne brzmienie.

SPONSOR: