Repertuar

Muzyka nad wodą - Jazz Dreamers

Data wydarzenia:
22 Lipiec 2022 godz. 20:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Muzyka nad wodą z ArcelorMittal Poland

Jazz Dreamers to zespół, który zobaczymy i usłyszymy podczas drugiego koncertu cyklu Muzyka nad wodą w 2022 roku - 22 lipca o 20:00 na Miejskiej Plaży Pogoria III.

Projekt Muzyka nad wodą powstał w 2016 roku. Jego pierwsza edycja nosiła nazwę Klasyka nad wodą, później jednak urozmaicono muzycznie program tak, by każdy mieszkaniec miasta, regionu i województwa mógł znaleźć w prezentowanej muzyce coś dla siebie i oddać się w pełni atmosferze, która panuje podczas wieczornych koncertów na Miejskiej Plaży Pogoria III. Cykl cieszy się dużą popularnością z edycji na edycję. Nic dziwnego... Któż nie lubiłby siedzieć w leżaku, słuchać muzyki na żywo w otoczeniu plaży, wody i zachodzącego słońca.

Wrocławski zespół grający jazz tradycyjny założony w 2019 roku przez Macieja Walczyńskiego. Po pandemicznej przerwie zespół wrócił do gry, w nowym, zmienionym składzie. Stylistyka Jazz Dreamers ewoluowała z pierwotnych form jazzu tradycyjnego do stylu reprezentowanego przez zespoły Fletchera Hendersona, Duka Ellingtona i Counta Basiego, czy Casa Loma Orchestra. Po reaktywacji zespół jest współprowadzony przez założyciela - Macieja Walczyńskiego (puzon, leader) i trębacza Tomasza Marchewkę (manager). Szeregi zespołu zasilają melodycy: Paweł Netzel - klarnet, Zuzanna Talik - saksofon altowy i Antoni Krasowski oraz członkowie sekcji rytmicznej Krzysztof Banaś – gitara, Mateusz Muzioł – perkusja i Maciej Mazur – kontrabas.

W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do Pałacu Kultury Zagłębia.

SPONSOR: