Repertuar

Muzyka nad wodą - Kapela Hanki Wójciak

Data wydarzenia:
12 Sierpień 2022 godz. 20:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Muzyka nad wodą z ArcelorMittal Poland

Trzeci z tegorocznego cyklu koncertów plenerowych Muzyka nad wodą12 sierpnia o 20:00 na Miejskiej Plaży Pogoria III , a dokładnie przy boisku Centrum Sportów Letnich i Wodnych "Pogoria", wystąpi Kapela Hanki Wójciak.

Projekt Muzyka nad wodą powstał w 2016 roku. Jego pierwsza edycja nosiła nazwę Klasyka nad wodą, później jednak urozmaicono muzycznie program tak, by każdy mieszkaniec miasta, regionu i województwa mógł znaleźć w prezentowanej muzyce coś dla siebie i oddać się w pełni atmosferze, która panuje podczas wieczornych koncertów na Miejskiej Plaży Pogoria III. Cykl cieszy się dużą popularnością z edycji na edycję. Nic dziwnego... Któż nie lubiłby siedzieć w leżaku, słuchać muzyki na żywo w otoczeniu plaży, wody i zachodzącego słońca.

Kapela Hanki Wójciak - zespół powstały w Krakowie, grający muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej. Hanka Wójciak to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Dziennikarka radiowa i aktorka. Laureatka m. in. Festiwalu “Pamiętajmy o Osieckiej”, “Studenckiego Festiwalu Piosenki” oraz Festiwalu Twórczości “Korowód”. Założycielka i liderka KAPELI Hanki Wójciak. Płyty: “ZNACHORKA” oraz “ZASŁONA”. KAPELA Hanki Wójciak koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w Ankonie, Berlinie, Lipsku, Londynie, Lwowie, Pradze, Paryżu i Rzymie. Zespół ma w repertuarze kilkadziesiąt autorskich piosenek.

W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do Pałacu Kultury Zagłębia.

SPONSOR: