Repertuar

Muzyka nad wodą - Frank e la Famiglia

Data wydarzenia:
26 Sierpień 2022 godz. 20:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Muzyka nad wodą z ArcelorMittal Poland

Ostatni z koncertów plenerowych cyklu Muzyka nad wodą tego lata! 26 sierpnia o 20:00 nad brzegiem jeziora Pogoria III zagra Frank e la Famiglia!

Projekt Muzyka nad wodą powstał w 2016 roku. Jego pierwsza edycja nosiła nazwę Klasyka nad wodą, później jednak urozmaicono muzycznie program tak, by każdy mieszkaniec miasta, regionu i województwa mógł znaleźć w prezentowanej muzyce coś dla siebie i oddać się w pełni atmosferze, która panuje podczas wieczornych koncertów na Miejskiej Plaży Pogoria III. Cykl cieszy się dużą popularnością z edycji na edycję. Nic dziwnego... Któż nie lubiłby siedzieć w leżaku, słuchać muzyki na żywo w otoczeniu plaży, wody i zachodzącego słońca.

Frank e la Famiglia - zespół specjalizujący się w muzyce swingowej lat 20. i 30. Grupę współtworzą zawodowi muzycy jazzowi, pasjonaci Złotej Ery Swingu. Zespół niejednokrotnie zdobył serca publiczności na potańcówkach i festiwalach swingowych w całym kraju. W ich towarzystwie tańczy się wyśmienicie, przy czym doznania słuchaczy pozostają na najwyższym poziomie!

Skład zespołu: 

bandleader, saksofon altowy – Jacek Pietrzak,
saksofon tenorowy - Kuba Tybulczuk,
trąbka - Mateusz Wachtarczyk,
gitara - Szymon Kozikowski,
kontrabas - Kacper Baca,
perkusja - Kajetan Pietrzak

W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do Pałacu Kultury Zagłębia.

SPONSOR: