Repertuar

Spotkanie z Emilią Krakowską

Data wydarzenia:
21 Kwiecień 2015 godz. 17:00 - 18:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
10 zł

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Salon kultury. Kawa z Gwiazdą”. Tym razem gościem będzie dama polskiego filmu i sceny teatralnej – Emilia Krakowska – niezapomniana Jagna z ekranizacji „Chłopów” Władysława Reymonta. Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją do rozmowy z artystką, poznania ciekawostek z jej życia scenicznego i prywatnego.

Emilia Krakowska swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła w PWST w Warszawie, której została absolwentką w 1963 roku. Grała na deskach wielu teatrów w Polsce m.in.: Teatrze Narodowym, Teatrze Powszechnym w Warszawie i Wrocławskim Teatrze Komedia. Za rolę Jagny otrzymała Nagrodę Przewodniczącego Komitetu do spraw Radia i Telewizji, tytuł Gwiazdy Filmowego Sezonu podczas Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie oraz wyróżnienie podczas Łódzkiej Wiosny Artystycznej. W 2008 r. otrzymała Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W 2013 roku została uhonorowana przez sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Teatralnej Nagrodą im. Ireny Solskiej.

Oprócz „Chłopów”, Emilię Krakowską można było zobaczyć w wielu innych filmach min.: „Ziemia Obiecana”, „Brunet Wieczorową Porą”, czy komedii „Ciało”. Ostatnimi czasy aktorka udziela się w serialach telewizyjnych np.: „Pierwsza Miłość”, „Barwy Szczęścia”, „Ojciec Mateusz”, jak również podkłada głos w serialach dla dzieci i młodzieży.

 

 

Sponsorem głównym cyklu „Salon kultury. Kawa z Gwiazdą” jest

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Tworzeń.

Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym”. Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia