Relacje

Kanapowy Klub Filmowy

Autor: Olaf Otwinowski

Kanapowey Klub Filmowy to najnowszy projek kina Kadr, który miał wystartować jeszcze w marcu, ale ze względu na okoliczności stanu pandemicznego, musiał zostać wstrzymany. Filmem inaugurującym pierwsze spotkanie klubu miał być "Mulholland drive" w reżyserii Davida Lynch'a.

Jak sama nazwa wskazuje, Kanapowy Klub Filmowy jest cyklicznym wydarzeniem mającym na celu zrzeszanie miłośników sztuki filmowej, których fascynuje oglądanie, analizowanie, interpretowanie filmów oraz - a może przede wszystkim  - wspólna dystusja na ich temat.

Na chwilę obecną, nasze spotkania przeniosły sie do sieci - wystartowaliśmy 30 kwietnia 2020 roku. By dać Wam-widzom w miarę możliwą namiastkę klubu filmowego, rozmowy odbywają sie za pośrednictwem facebook'a w formie live, gdzie oglądający mogą na bieżąco komentować i zadawać pytania. W wyborze repertuaru kierwowaliśmy się filmami znanymi, które były w bardzo szerokiej dystrybucji, są dostępne na DVD lub można je bez problemu znaleźć na platformach streamingowych.

Rozmowę prowadzi Kamila Szwarc, a jej kanapowymi gośćmi są: Agnieszka Karpiel z Klubu Filmowego "Ambasada" oraz Jakub Dziewit reperzentujący warszaty-fotograficzne.org.

 

KANAPOWY KLUB FILMOWY - SPOTKANIE PIERWSZE

Tematem pierwszego spotkania był kultowy film "Diuna" w reżyserii Davida Lynch'a.

KANAPOWY KLUB FILMOWY - SPOTKANIE DRUGIE

W tarkcie drugiego spotkania rozmawialiścy o filmie, który poddawany był niezliczoej ilości interpetacji i analiz, mowa oczywiście o dziele ponadczasowym, czyli "Łowca androidów" Ridleya Scott'a.

 

Zaprasza Kino Kadr.