Dni Dąbrowy Górniczej

Dni Dąbrowy Górniczej to najbardziej oczekiwana miejska impreza plenerowa. Trzy dni znakomitej zabawy i niepowtarzalnej atmosfery z udziałem gwiazd polskiej estrady muzycznej, licznymi atrakcjami, konkursami i wydarzeniami towarzyszącymi. Tradycja uroczystych obchodów Święta Miasta sięga 1966 r.

Koncerty co roku przyciągają do Parku Hallera w centrum miasta tysiące mieszkańców zarówno z terenu Dąbrowy Górniczej, jak i pozostałych miast regionu, którzy mogą liczyć na fantastyczną zabawę w rytmach różnorodnej muzyki.

Organizatorzy dobierają propozycje muzyczne tak, aby zaspokoić oczekiwania wszystkich uczestników święta, dzieląc imprezę na różne bloki tematyczne. Na dąbrowskiej scenie gościliśmy już m.in.: Kasię Kowalską, Marylę Rodowicz, Małgorzatę Ostrowską, Dawida Podsiadło, Rafała Brzozowskiego, Elektryczne Gitary, Perfect, De Mono, Kombii, Budkę Suflera, T.Love, Kult, Red Lips, Luxtorpedę, Blue Cafe, Łzy, Pectus, Boys, Golec uOrkiestra i wielu innych. Ponadto co roku występują lokalni artyści.

Dni Dąbrowy Górniczej to nie tylko scena w Parku Hallera, ale również szereg wydarzeń towarzyszących przygotowany z myślą o całych rodzinach, które są nieodłącznym elementem imprezy. Nie brakuje konkursów, atrakcji rekreacyjnych, gier i zabaw dla najmłodszych, warsztatów ekologicznych, tanecznych oraz artystycznych, w trakcie których dzieci mogą uczestniczyć m.in. w malowaniu wielkoformatowym, tworzeniu biżuterii, zdobieniu ceramiki, tworzeniu witrażu. Wszystko pod czujnym okiem instruktorów Pałacu Kultury Zagłębia. Jedną z największych atrakcji jest wesołe miasteczko z kolorowymi karuzelami, tłumnie oblegane nie tylko przez najmłodszych oraz widowiskowy pokaz sztucznych ogni, rozświetlający dąbrowskie niebo.

Organizatorem jest Pałac Kultury Zagłębia oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

 

Fotografie archiwalne