Repertuar

Dni Dąbrowy Górniczej 2024 - dzień II

Data wydarzenia:
01 Czerwiec 2024 godz. 16:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Dni Dąbrowy Górniczej wracają po czterech latach! Na przełomie maja i czerwca będziemy świętować w towarzystwie znakomitych muzycznych wykonawców.

Dni Dąbrowy Górniczej odbędą się od 31 maja do 2 czerwca w parku Hallera. To będzie nie lada gratka dla wszystkich fanów mocnego brzmienia, ale nie zabraknie też hip-hopowych klimatów. 31 maja i 1 czerwca szykuje się energetyczna, a jednocześnie niezwykle ekscytująca muzyczna podróż, podczas której będzie można usłyszeć takie zespoły jak: PrezesuraBas Tajpan, donGURALesko, Paktofonika z zespołem na żywoEierNocny Kochanek czy Strachy na Lachy, natomiast 2 czerwca zapraszamy na festyn rodzinny od godz. 15:00 do 20:00, a w jego ramach - Miasteczko Dziecięce z mnóstwem atrakcji, warsztatów i animacji dla najmłodszych mieszkańców! 

Program wydarzeń - 1 czerwca (sobota) - Park Hallera: 
16:00 - Koncert Dotyk Dźwięku
17:50 - Eier
19:30 - Nocny Kochanek
21:15- Strachy na Lachy

PEŁNY PROGRAM DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ 2024

Koncert Dotyk Dźwięku - koncert w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych i Słabo Widzących, który wpisał się już w tradycję niedzielnej odsłony Dni Dąbrowy Górniczej, organizwany przez fundację Wygrajmy Razem. W trakcie koncertu usłyszymy osoby niepełnosprawne solo oraz w duetach z innymi początkującymi artystami.

Eier - sosnowiecki zespół, który powstał w 2009 r., na ruinach kapeli Headfucker. Wokalistka trafiła do składu po odejściu z Iscarioty. Zespół zdobył nagrodę publiczności na ATR Festiwal 2011, pierwsze miejsce na Antyjuwenalia 2011 oraz doszedł do finału Rock Stars Festiwal 2011.

Nocny Kochanek -to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko. Zadba o znakomite humory publiczności, przenosząc nas w świat dystansu do świata i gier językowych.

Strachy na Lachy - zespół założony w 2002 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego i Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza. Strachy na Lachy w rockowym, energetycznym klimacie podsumują dwa dni naszego muzycznego święta!

 

Organizatorem Dni Dąbrowy Górniczej jest Pałac Kultury Zagłębia oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Sponsorzy: Akademia WSB, Fibo, Centrum Handlowe Pogoria