Repertuar

Dni Dąbrowy Górniczej 2024 - Dzień I

Data wydarzenia:
31 Maj 2024 godz. 17:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Dni Dąbrowy Górniczej wracają po czterech latach! Na przełomie maja i czerwca będziemy świętować w towarzystwie znakomitych muzycznych wykonawców.

Dni Dąbrowy Górniczej odbędą się od 31 maja do 2 czerwca w parku Hallera. To będzie nie lada gratka dla wszystkich fanów mocnego brzmienia, ale nie zabraknie też hip-hopowych klimatów. 31 maja i 1 czerwca szykuje się energetyczna, a jednocześnie niezwykle ekscytująca muzyczna podróż, podczas której będzie można usłyszeć takie zespoły jak: PrezesuraBas TajpandonGURALesko, Paktofonika z zespołem na żywoEierNocny Kochanek czy Strachy na Lachy, natomiast 2 czerwca zapraszamy na festyn rodzinny od godz. 15:00 do 20:00, a w jego ramach - Miasteczko Dziecięce z mnóstwem atrakcji, warsztatów i animacji dla najmłodszych mieszkańców! 

Program wydarzeń - 31 maja (piątek) - Park Hallera: 
17:15 - Prezesura 
18:30 - Bas Tajpan
20:00 - donGURALesko
21:30 - Paktofonika z zespołem na żywo

PEŁNY PROGRAM DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ 2024

Prezesura - raper z Sosnowca, przygodę z muzyką zaczął w 2008 roku. Na swoim koncie ma kilkanaście teledysków, zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce.

Bas Tajpan - po dłuższej przerwie wraca do muzyki! Swój debiutancki album wydał w 2010 roku, współpracował m.in. z Peją, Miuoshem, Paluchem, Fokusem. Wykonuje muzykę z pogranicza reggae i hip-hopu, znany z wyjątkowego kontaktu z publicznością. Na scenie zaprezentuje starszy repertuar, ale nie zabraknie też nowych kawałków.

donGURALesko - Raper i producent, na polskiej scenie hip-hopowej od 1994 roku. W 2011 roku został sklasyfikowany na 7. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.

Paktofonika z zespołem na żywo - Fokus i Rahim to raperzy doskonale znani polskiej publiczności. Koncertowy projekt REtrospekcje ma zadanie przenieść publiczność w podróż do przeszłości, w którą raperzy zabiorą nas razem z zespołem niezwykle zdolnych muzyków pod przewodnictwem utytułowanego pianisty i kompozytora – Tymoteusza Biesa. Podczas koncertu usłyszymy największe utwory artystów w całkiem nowych aranżacjach.

 

Organizatorem Dni Dąbrowy Górniczej jest Pałac Kultury Zagłębia oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Sponsorzy: Akademia WSB, Fibo, Centrum Handlowe Pogoria