Repertuar

w Zieloną gramy - edycja 2022

Autor: Olaf Otwinowski

w Zieloną gramy z ArcelorMittal Poland

w Zieloną gramy to cykl koncertów plenerowych organizowany przez Pałac Kultury Zagłębia i miasto Dąbrowa Górnicza. Pierwszy sobotni koncert odbędzie się o 18:00, a kolejne o 17:00 w Kręgu Tanecznym Parku Zielona. Każdy z nich prezentować będzie muzykę kameralną w wykonaniu młodych i utalentowanych artystów. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni dąbrowskiego parku.

Harmonogram wydarzeń:

2 lipca 18:00 - Silesian Brass Quintet

Silesian Brass Quintet - kwintet dęty, czyli dwie trąbki, waltornia, puzon oraz tuba. Muzycy specjalizują się w wykonaniach utworów muzyki klasycznej oraz największych przebojów muzyki filmowej, wśród nich kompozycje Georga Friendricha Haendla, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Johna Williamsa, Hansa Zimmera i wielu innych.

9 lipca 17:00 - Kamila Goik

Kamila Goik - sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu, laureatka wielu konkursów, m.in. I Międzynarodowego Konkursu im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Debiutowała na deskach Opery Śląskiej. Ponadto występowała we współpracy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej, Śląską Orkiestrą Kameralną oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

16 lipca 17:00 - Kwartet Smyczkowy Dell'arte

Kwartet Smyczkowy Dell’arte - to grupa przyjaciół, połączonych wspólną pasją, którym obce są znudzenie i rutyna. Każdy z nich, na co dzień, jest czynnym muzykiem i nauczycielem. Razem stanowią zgraną ekipę ludzi inspirujących siebie wzajemnie, czerpiących ze świata to, co najpiękniejsze. Muzyka jest treścią ich życia. Kwartet w repertuarze posiada utwory mistrzów muzyki klasycznej, aranżacje muzyki filmowej, hity zespołów z gatunku POP, tanga, standardy jazzowe.

23 lipca 17:00 - Walicki-Popiołek Duo (KONCERT PRZENIESIONY DO PKZ)

Walicki-Popiołek to duet gitarowo-fortepianowy. Aleksandra Popiołek-Walicki i Jakub Walicki współpracują ze sobą od 2014. W 2020 otrzymali stypendium Narodowego Centrum Kultury dla najzdolniejszych młodych artystów w Polsce. Poszukują nowych brzmień w muzyce XVIII wieku, a także szukają nietuzinkowych rytmów w hiszpańskich melodiach. Zespół skupia się również na muzyce współczesnej, współpracując m.in. z takimi kompozytorami jak Dusan Bogdanovic, William Bland, Serge Di Mosole, Aleksandra Chmielewska, Ewa Fabiańska-Jelinska, Jan Oleszkowicz, Adrian Robak i wielu innych. Wykonują i nagrywają nigdy wcześniej nieprezentowane utwory. Aleksandra i Jakub wydali swój pierwszy album Iberico w 2019 i od razu przystąpili do pracy nad najnowszym projektem Made in Poland.

30 lipca 17:00 - Klaviduo

Duo, czyli dwoje. Muzyka w odcieniach kobiecej subtelności i męskiego zdecydowania. Dwoje muzyków tworzy połączenie charakterów i bogactwo brzmień. Gramy i opowiadamy. Łączymy doświadczenia gry na instrumentach dawnych i współczesnych z pasją i ekspresją przekazu. Klaviduo powstało z myślą o propagowaniu muzyki polskiej, w szczególności dzieł kompozytorów mniej znanych, których twórczość stopniowo ulega zapomnieniu. Klaviduo to Magdalena Bąk oraz Jerzy Michał Wardęski.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Do zobaczenia w Parku Zielona!

SPONSOR CYKLU: