Pałac

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w PKZ

Autor: Małgorzata Fert

Zbliża się 25. rocznica pierwszych w Polsce wyborów do samorządu terytorialnego. Z tej okazji, w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się uroczystość upamiętniająca tę historyczną chwilę. Urząd Miasta wraz z Muzeum Miejskim „Sztygarka” i PKZ zapraszają wszystkich chętnych, do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 29 maja o godzinie 13.00 w Sali Teatralnej.

Pierwsze wybory do samorządu terytorialnego miały miejsce 27 maja 1990 roku – we współczesnej Polsce data ta stanowi Dzień Samorządu Terytorialnego. Reforma samorządowa to jeden z najważniejszych aktów, którego podstawą było oddanie władzy w ręce obywateli. Był to początek do samodzielnego decydowania w sprawach najbardziej istotnych dla polskiego społeczeństwa.

Uroczystości związane z jubileuszem 25-lecia samorządności obchodzone będą w całym kraju, w tym w Dąbrowie Górniczej - w Pałacu Kultury Zagłębia. W programie uroczystej sesji Rady Miejskiej przewidziane jest wręczenie nagród w konkursie "Wolni, Samorządni", którego uczestnicy za pomocą różnych form plastycznych, mieli za zadanie zobrazować w formie plakatu zmiany jakie zaszły w Polsce od 1990 roku. Nadesłane i nagrodzone prace będzie można zobaczyć na specjalnie zorganizowanej wystawie. Zaprezentowana zostanie także publikacja nt. działania samorządu w Dąbrowie Górniczej, od czasów transformacji systemowej. Zwieńczeniem uroczystości będzie występ orkiestry rozrywkowej SOJKA BAND.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Więcej informacji na: www.dabrowa-gornicza.pl

 

Tekst: Olaf Otwinowski