Repertuar

Muzyczna Parkowa Niedziela - Sojka Band (Pałac Kultury Zagłębia)

Data wydarzenia:
10 Lipiec 2022 godz. 17:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

INFORMUJEMY, ŻE ZE WZGLĘDU NA PROGNOZOWANE PRZELOTNE OPADY DESZCZU, DZISIEJSZY KONCERT SOJKA BAND ZOSTAJE PRZENIESIONY Z PARKU PODLESIE DO PAŁACU KULTURY ZAGŁĘBIA. WSTĘP WOLNY.

Muzyczna Parkowa Niedziela z ArcelorMittal Poland!

10 lipca g. 17:00 Park Podlesie - to data i miejsce pierwszego koncertu orkiestry Sojka Band pod wodzą Jerzego Sojki w ramach wakacyjnego cyklu Muzyczna Parkowa Niedziela!

Cykl Muzyczna Parkowa Niedziela z ArcelorMittal Poland - jak sama nazwa wskazuje - będzie odbywać się w dąbrowskich parkach - naprzemiennie w Parku Hallera i Parku Podlesie. Lipcowa odsłona cyklu będzie należeć do Orkiestry Rozrywkowej Sojka Band, natomiast koncerty sierpniowe do Miejskiej Orkiestry Dętej. Projekt ma gwarantować dobrą zabawę przy dźwiękach muzyki rozrywkowej i filmowej w otoczeniu miejskiej zieleni - zawsze o godzinie 17:00!

Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band powstała jesienią 2004 r. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy - Jerzego Sojki - wielokrotnie utytułowanego znanego muzyka, multiinstrumentalisty, doświadczonego dyrygenta oraz aranżera opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę. Repertuar grupy jest niezwykle urozmaicony. To, co charakteryzuje orkiestrę pod batutą Jerzego Sojki to różnorodność brzmień. Grają standardy muzyki jazzowej i tanecznej, ale także muzykę latynoamerykańską, utwory wokalnoinstrumentalne, a nawet autorskie aranżacje muzyki klasycznej.

W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do Pałacu Kultury Zagłębia.

SPONSOR: