Relacje

Cykliczny weekend

Autor: Olaf Otwinowski

Za nami pierwszy, pełen cyklów kulturalnych weekend. W Parku Zielona zagrały urocze i utalentowane harfistki Małgorzata Sikora i Paulina Mrozek, w Parku Hallera zaprezentowała się orkiestra Sojka Band oraz odbył się drugi seans Letniego Kina Plenerowego.

Pałac Kultury Zagłębia oraz miasto Dąbrowa Górnicza rozpoczęły wspólne granie w ramach Dąbrowskiej Akcji Lato! W minioną sobotę o 18:00 odbył się pierwszy koncert z cyklu w Zieloną gramy, podczas którego usłyszeliśmy utwory muzyki filmowej i rozrywkowej grane na... harfach! Gosia Sikora i Paulina Mrozek zaczarowały publiczność Parku Zielona delikatnymi melodiami, które idealnie wpasowały się w klimat odpoczynku na łonie natury.

Dzień później o tej samej godzinie - na scenie zlokalizowanej w Parku Hallera przy wejściu od strony Placu Wolności - zagrała orkiestra Sojka Band! Instrumentaliści i wokaliści pod wodzą Jerzego Sojki dali czadu! Wszystko za sprawą pozytywnej energii i przebojów muzyki rozrywkowej oraz własnych aranżacji muzyki filmowej. 

Parę godzin po koncercie - w Parku Hallera przy Hali Centrum - rozpoczął się seans filmu Zdrajca w ramach Letniego Kina Plenerowego 2021 organizowanego przez pałącowe Kino Kadr

Dziękujemy, że byliście z nami! Kolejne plenerowe wydarzenie już w najbliższy czwartek - tym razem w Parku Podlesie!