Repertuar

Kawa z Grażyną Zielińską

Autor: Edyta Piekoszewska

Zielarka-znachorka z miejscowości Wiklowyje i bufetowa ze szpitala w Leśniej Górze – to tylko dwie z wielu popularnych ról aktorskich, w jakie wcieliła się pani Grażyna Zielińska -bohaterka kolejnego spotkania w ramach cyklu "Salon kultury. Kawa z Gwiazdą". Goszcząc 12 marca w Pałacu Kultury Zagłębia, z wrodzoną sobie swadą, opowiedziała o początkach teatralnej i filmowej kariery, o przygodzie z Adamem Hanuszkiewiczem, o naborze do serialowej obsady oraz o kulisach powstawania spektakli i produkcji telewizyjnych, które – jak się okazało – rządzą się zupełnie różnymi prawami. Nie mogąc usiedzieć w miejscu – zaproponowała tłumnie przybyłej publiczności mini-warsztaty aktorskie, po czym objaśniła mechanizm wcielania się w role.

Nie zabrakło także akcentów prywatnych. Pani Grażyna z przyjemnością opowiedziała o swojej rodzinie, o pasji do podróżowania, czytania i do poznawania nowych ludzi. Chętnie pozowała do wspólnych fotografii, wpisywała dedykacje i autografy. Wisienką na torcie były gadżety podarowane przez producenta serialu "Ranczo" (m.in. zdjęcia z autografami aktorów i płyty DVD), które powędrowały do osób udzielających poprawnych odpowiedzi na pytania, zadane przez prowadzącego spotkanie – Dariusza Rekosza – oraz przez Gwiazdę tego niezapomnianego wieczoru. Pałac Kultury Zagłębia przygotował dodatkową niespodziankę – był nią dwuosobowy karnet na przedstawienie "Klimakterium 2", które odbędzie się jesienią 2015 i w którym prawdopodobnie zobaczymy Grażynę Zielińską. Aby zdobyć ów karnet należało odpowiedzieć na pytanie zadane przez aktorkę: "jak ma na imię mój mąż?"

Tekst: Dariusz Rekosz

Zdjęcia: Mateusz Makselon

Relacja ze spotkania i galeria zdjęć na stronach: naszemiasto.pl

Sponsorem głównym cyklu „Salon kultury. Kawa z Gwiazdą” jest

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Tworzeń.

Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym”. Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A.