Repertuar

Kameralne Czwartki - W świątecznym nastroju

Data wydarzenia:
12 Grudzień 2019 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
20 zł

UWAGA! Ze względu na chorobę jednej z artystek Trio Instrumentalnego, podczas grudniowej odsłony cyklu Kameralne Czwartki wystąpi zespół Quint-Esencja. Zakupione bilety nie tracą swojej ważności. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Weroniką Kolbiarz - tel. (32) 733 88 03.

12 grudnia o 18:00 w Sali Kameralnej im. Michała Spisaka w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się kolejny z koncertów cyklu Kameralne Czwartki zatytułowany W świątecznym nastroju. Koncert w wykonaniu zespołu Quint-Esencja.

Kameralne Czwartki - słynne utwory muzyki klasycznej i jazzowej, nietuzinkowe aranżacje dzieł znanych z filmów i seriali, światowe przeboje opery i operetki - to motywy, które najczęściej można usłyszeć podczas cyklu Kameralne Czwartki. Nazwa to nie przypadek - koncerty odbywają się w czwartki, w Sali Kameralnej im. Michała Spisaka. Na małej scenie wystąpili już m.in. Małgorzata Sikora, Ensemble Les Sauvages, Back to Big Band, New Bone, Crystal String Quartet, Vocal Trio, bracia Kudełka, Sikora Piano Duo i Todo art trio. To tutaj w przyjaznej atmosferze, z dala od zgiełku i migoczących świateł wielkiej sceny, można posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu.

Quint-Esencja - połączyła ich kameralistyka. Muzycy orkiestry symfonicznej Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego, Grażyna Jursza (flet), Tomasz Stencel (obój), Michał Urbańczyk (klarnet), Tadeusz Łukosz (fagot), Waldemar Matera (waltornia), utworzyli klasyczny kwintet dęty. Zespół zainicjował swoją działalność w 2012, debiutując 320 metrów pod ziemią w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu na koncercie w ramach programu an Orchestra Network for Europe. Niebanalna wrażliwość muzyczna, pasja, precyzja to nieodzowne atrybuty kwintetu. Doskonała atmosfera na wysokim poziomie estetycznym jest uwieńczeniem niepowtarzalnego spotkania z dźwiękiem na żywo. To koncerty dla najbardziej wyrafinowanych smakoszy muzyki.

W programie koncertu:
W.A. Mozart Uwertura do opery Czarodziejski flet
W.A. Mozart Voi, che sapete, Non piu andrai z opery Wesele Figara
W.A. Mozart La ci darem la mano z opery Don Giovanni
G. Bizet Suita na tematy z opery Carmen
G. Puccini Suita na tematy z opery Cyganeria
L. Bernstein (ar. M. Hłond) Suita na tematy z musicalu West Side Story

Piosenki świąteczne:
It's beginning To Look Like Christmas
Jingle Bells
Let it  snow
Sleigh ride
The Most Wonderful Time
We wish you a Merry Christmas
White Christmas
Winter Wonderland

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia