Archiwum miesięczne Listopad 2006

"Zabić was to mało"

Autor: Administrator
Premiera w Teatrze Otwartym, która odbyła się 21.11.2004 w ramach XXX Barbórkowych Spotkań Teatralnych, to zaadaptowany i wyreżyserowany przez Marka Wilka tekst sztuki „Zabić was to mało". Przedstawianie było prezentowane w kilku konkursach i festiwalach zdobywając nagrody i wyróżnienia.
czytaj cały artykuł

WYRAZY WSPÓŁCZUCIA

Autor: Administrator
Dyrekcja Pałacu Kultury Zagłębia wraz z pracownikami pragnie wyrazić najszczersze wyrazy współczucia rodzinom i bliskim górników, którzy zginęli w Kopalni "HALEMBA" w Rudzie Śląskiej. Łączymy się w bólu.
czytaj cały artykuł

"CZWARTKOWE SPOTKANIA Z MUZYKĄ"

Autor: Administrator
dzień: 30 listopada  - czwartek godzina 1800 miejsce: Sala Kameralna bilety w cenie: 10zł "Powróćmy jak za dawnych lat" Gospodarzami wieczoru będą soliści Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej : sopranistka Ewa Mierzyńska i baryton Andrzej Smogór przy akompaniamencie Marcina Prysaka. Gościnnie wystąpi Krystyna Westfal i Marceli Pałczyński.
czytaj cały artykuł

WYNIKI XXIX LITERACKIEGO HYDE PARKU

Autor: Administrator
TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ: JURY W SKŁADZIE: 1. Anna Kadulska 2. Dariusz Szweda przyznało nagrody bez przyznawania miejsc - Mateusz Pacholik - Magdalena Pal - Karolina Popczyk - Cieplak Anna - Monika Stebnik - Katarzyna Cichoń - Grupa „Patefon” - Grupa „KMF”
czytaj cały artykuł

"WESELE ZAGŁĘBIOWSKIE"

Autor: Administrator
dzień: 8 grudnia  - piątek godzina 1000 miejsce: Sala Teatralna PKZ bilety w cenie: 5 zł Widowisko wystawione jest dla uczczenia 90 rocznicy nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej i jest związane z obchodami jubileuszu 30-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „PKZ Gołowianie ” „Wesele Zagłębiowskie” jest rekonstrukcją obrzędu weselnego z okresu II połowy XIX wieku. Widowisko jest przekazem niezwykłych wartości, jakie niesie za sobą artystyczna twórczość regionu. W„Weselu” wystąpią mieszkańcy miasta i okolic oraz młodzież szkół w ramach „Szko
czytaj cały artykuł

AJ WAJ! CZYLI HISTORIE Z CYNAMONEM...

Autor: Administrator
dzień: 19 listopada -niedziela godzina 1800 miejsce: Sala Teatralna PKZ bilety w cenie: 25zł (Parter), 20zł (Balkon) Zapraszmy Państwa na nowy spektakl Grupy Rafała Kmity "Aj waj! Czyli historie z cynamonem" - fascynująca komediowa podróż w świat żydowskiej kultury. Charakterystyczne postacie rabina ,handlarza czy swata przenoszą nas w czas galicyjskich miasteczek, a niezwykle ekspresyjna muzyka i wibrujący taniec sprawiają, że spektakl można śmiało nazwać.....cymesowym musicalem!
czytaj cały artykuł

KONCERT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA

Autor: Administrator
dzień: 9 grudnia -sobota godzina 1800 miejsce: Sala Teatralna PKZ bilety w cenie: 35zł , 30zł Krzysztof Krawczyk, legenda polskiej piosenki. Jest wykonawcą, którego przeboje nigdy się nie starzeją, a nowe zyskują wielką aprobatę wśród słuchaczy każdego wieku.
czytaj cały artykuł

"WESELE ZAGŁĘBIOWSKIE"

Autor: Administrator
dzień: 7 listopada  - wtorek godzina 1000 miejsce: Sala Teatralna PKZ bilety w cenie: 5 zł Widowisko wystawione jest dla uczczenia 90 rocznicy nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej i jest związane z obchodami jubileuszu 30-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „PKZ Gołowianie ” „Wesele Zagłębiowskie” jest rekonstrukcją obrzędu weselnego z okresu II połowy XIX wieku. Widowisko jest przekazem niezwykłych wartości, jakie niesie za sobą artystyczna twórczość regionu. W„Weselu” wystąpią mieszkańcy miasta i okolic oraz młodzież szkół w ramach „Sz
czytaj cały artykuł

Strony