Archiwum miesięczne Maj 2006

XVIII Zagłębiowski Konkurs Literacki - rozwiązanie konkursu

Autor: Administrator
W miesiącu maju 2006r. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się kolejna XVIII edycja ZAGŁĘBIOWSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO Informujemy, iż PKZ przyjmował zgłoszenia prac literackich w dwóch kategoriach:  Proza (jedna praca, maksimum 20 stron)  Poezja (zestaw trzech wierszy) Finał konkursu odbył się 27.05.2006r. w PKZ oto zwycięzcy wyłonieni przez Jurora konkursu Pana Macieja Szczawińskiego :
czytaj cały artykuł

Finał Ligi Kabaretowej

Autor: Administrator
ODWOŁANE!!! dzień: 11 czerwca - niedziela godzina 1700 miejsce: Sala Teatralna PKZ bilety w cenie: 20, 15 zł Kabarety, które brały udział w trzech kolejnych edycjach „LIGI KABARETOWEJ” będą miały okazję skonfrontować swe umiejętności na dużej scenie PKZ. Oczywiście bacznie będzie im się przyglądał ich instruktor i mentor – Jarek Cyba na co dzień lider Kabaretu DNO. Sam Kabaret DNO będziemy mieli okazję zobaczyć w swych najlepszych skeczach zaraz po występach młodzieży. Zapraszamy!!!
czytaj cały artykuł

Wieczór Poezji Śpiewanej

Autor: Administrator
dzień: 27 maja - sobota godzina 1733 miejsce: Sala Agora bilety w cenie: 2 zł Serdecznie zapraszamy na „WIECZóR POEZJI ŚPIEWANEJ” i nie tylko. Arkadiusz Robert Skowron, którego to będzie wieczór autorski jest laureatem ubiegłorocznego Literackiego Hyde Parku, organizowanego w Pałacu Kultury Zagłębia od 28 lat. Arkadiusz Robert Skowron zaprezentuje nam swoje wiersze i piosenki. Miłośników „krainy łagodności” czekają niezapomniane chwile.
czytaj cały artykuł

XII Ogólnopolski Festiwal Domów Pomocy Społecznej

Autor: Administrator
dzień: 24 -25 maj godzina 1000 miejsce: Sala Teatralna , Sala Kinowa , Agora XII Ogólnopolski Festiwal Zespołów Artystycznych , Domów Pomocy Społecznej - Dąbrowa Górnicza 2006 Jest to impreza gromadząca w tym czasie w Dąbrowie Górniczej podopiecznych i pracowników domów pomocy społecznej z całego kraju , ciesząca się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Celem Festiwalu jest popieranie i promocja w środowiskach lokalnych twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych przebywających w ośrodkach pomocy społecznej. ORGANIZATOR : Dom Pomocy Społeczne
czytaj cały artykuł

KRÓL WALCA

Autor: Administrator
dzień: 3 grudnia - niedziela godzina 1800 miejsce: Sala Teatralna PKZ bilety w cenie: 30,25,20 zł                             emeryci i renciści: zniżka  50% Zagłębiowska Scena Muzyczna Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej ma zaszczyt zaprosić Szanownych Widzów na kolejną pozycję w swoim repertuarze. Tym razem przedstawiamy „Króla Walca” z muzyką prawdziwego króla walca Johanna Straussa. Spektakl opowiada w teatralnym skrócie życiorys wiedeńskiego mistrza operetk
czytaj cały artykuł

Kabaret Jerzego Kyszaka

Autor: Administrator
dzień: 21 maj - niedziela godzina 1700 miejsce: Sala Teatralna PKZ bilety w cenie: 35 zł Aktor, satyryk i parodysta proponuje publiczności własny sposób na śmiech. Nie opowiada dowcipów - właściwie ani jeden fragment jego programu nie jest możliwy do powtórzenia na spotkaniach towarzyskich w charakterze "kawału". Jerzy Kryszak wczuwa się w mentalność postaci, których głosem mówi, wywołuje śmiech tym, że satyrycznie przerysowuje ich świadomość, sposób wypowiedzi i myślenia.
czytaj cały artykuł

XVIII Zagłębiowski Konkurs Literacki

Autor: Administrator
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej zaprasza na coroczny  Zagłębiowski Konkurs Literacki. Informujemy, że w PKZ przyjmowane są zgłoszenia prac literackich. Zainteresowani proszeni są o nadesłanie prac w dwóch kategoriach: Proza (jedna praca, maksimum 20 stron) Poezja (zestaw trzech wierszy)
czytaj cały artykuł