Aktualności

V Dąbrowska Ściema Kabaretowa

Autor: Administrator

dzień: 24 - 26 marca - piątek, sobota, niedziela
miejsce: Sala Teatralna PKZ

bilety w cenie: 30 zł/20 zł na piątek, sobotę
40 zł/30 zł na niedzielę

Dąbrowska Ściema Kabaretowa to przegląd najlepszych kabaretów z całej Polski. Z racji na swe dotychczasowe dokonania i osiągnięcia do udziału w przeglądzie zostają zaproszone najciekawsze i najbardziej obiecujące zespoły. Doboru kabaretów biorących udział w konkursie dokonują organizatorzy imprezy.  Jest to jedyny Przegląd Kabaretów w Polsce, w którym jurorem jest publiczność, ona ocenia i nagradza kabarety startujące w konkursie.
Dotychczasowe nasze doświadczenia wskazują, że nasza widownia jest w pełni reprezentatywna i kryteria oceny oraz gusta jakim się kieruje są w równym stopniu przekładalne na poziom prezentowanych przedstawień. W ubiegłych latach gromadziliśmy w czasie każdego Przeglądu 2 500 widzów z całego kraju .
Publiczność w dniu konkursu ocenia kabarety na podstawie kuponów dołączonych do biletów, na każdym kuponie znajdują się trzy oceny: Debeściak przeglądu, Beściak i Ściak, które odpowiadają 1, 2 i 3 nagrodzie. Ilość kuponów uzyskanych przez kabaret jest podstawowym kryterium przy przyznawaniu 1, 2 i 3 nagrody.
W razie wyrównanej liczby głosów i nieprzewidzianych okoliczności ostateczny werdykt podjęty zostanie przez organizatorów przeglądu.
Nagrody główne na Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej są nagrodami finansowymi.
Oprócz nagród głównych przewidziane są inne nagrody ( rzeczowe, honorowe, symboliczne lub finansowe ) od organizatorów, sponsorów i zainteresowanych przedstawicieli innych instytucji lub osób prywatnych.
Publiczność oprócz głosowania ma możliwość wrzucania do urn komentarzy, opinii i wszelkich osobistych uwag, co ma niemałe znaczenie dla kabaretów i jest ciekawym doświadczeniem w pracy estradowej.
Przegląd ma na celu przybliżenie kontaktu między artystami a widzem, umożliwia wzajemny przepływ informacji, dzięki którym kabaret nabywa wiadomości na temat prawdziwego swego wizerunku na scenie i jego odbioru wśród publiczności.
Całemu Przeglądowi towarzyszą koncerty uznanych zespołów polskiej sceny kabaretowej, projekcje filmów, wystawy oraz inne imprezy towarzyszące.

Program:

Piątek 24 marca
17:04 Kabaret DNO w programie: "APOKALIPSA czyli problem Roku 2007" - NOWOŚĆ!
18:32 Konkurs Filmowy oraz Konkurs Piosenki z udziałem kabaretów konkursowych
20:07 Kabaret Hrabi - "Pojutrze" - najnowszy program
21:28 "SZANSA dNA SUKCES" koncert bez okazji... z udziałem kabaretu DNO i Gosci (m.in.: Limo, Słuchajcie, Hrabi, Noł-Nejm, Kabaret Młodych Panów, Łowcy.B, Neo-Nówka)

Sobota 25 marca
16:03 Konkurs Super Główny. Wystąpią: Jachim Presents, Jurki, Limo, Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów, Neo-Nówka, Słuchajcie.
21:59 (lub chwilkę później) "Spadkobiercy" - serial improwizowany Dariusza Kamysa

Niedziela 26 marca
17:08 „Światło i dźwięk” - pokaz pirotechniczny techniki laserowej
17:11 Koncert Laureatów
20:06 Gwiazda Wieczoru - Kabaret Koń Polski

 

 

 

Filmoteka Kabaretowa

http://www.debesciak.pl