Repertuar

Piętnasty DeBeŚciak - KONKURS STAND-UP

Data wydarzenia:
27 Październik 2017 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Bilet normalny parter - 50 zł
Bilet normalny balkon - 40 zł
Bilet ulgowy parter - 45 zł
Bilet ulgowy balkon - 36 zł

Nadchodzi jubileuszowa XV Dąbrowska Ściema Kabaretowa! Od 27 do 29 października w Pałacu Kultury Zagłębia będziemy świadkami narodzin nowego DeBeŚciaka! A dokładnie dwóch DeBeŚciaków, ponieważ tegoroczna Ściema podzieli się na dwa konkursy: kabaretowy oraz stand-up. Na zwycięzców czekać będzie blichtr, sława i wieczne uwielbienie, zwłaszcza że tematem przewodnim imprezy będzie Hollywood i wszystko, co związane z filmem i gwiazdami. Przystawką w wielkim bankiecie śmiechu będzie pokaz pełnometrażowej parodii fantasy w reżyserii Jarosława Cyby The Lord of The Stars oraz wystawa rysunków satyrycznych Henryka Sawki.

Dąbrowska Ściema Kabaretowa DeBeŚciak to jeden z najbardziej znanych, cenionych i wyczekiwanych przeglądów kabaretowych w Polsce. Jedyny taki konkurs, w którym jurorem jest publiczność. Wymagająca i prawie nieprzekupna, nierzadko składająca się ze stałych bywalców, którzy niejedno już widzieli i nie dadzą się tak łatwo zwieść. Ich głos w wyborach jest jedynym czynnikiem decydującym o zwycięstwie lub porażce. To co charakterystyczne dla tego posiadającego 15-letnią tradycję kabaretowego wydarzenia, to luźny stosunek do sztywnych reguł konkursu oraz zmieniający się każdej edycji temat przewodni, dzięki któremu publiczność może być pewna, że prezentowane skecze nie będą "odgrzewane".

KONKURS STAND-UP (27.10.2017, godz. 19:00) Sala Teatralna PKZ

Po raz pierwszy na deskach Sali Teatralnej w szranki staną stand-upowcy, którzy w swojej kategorii zawalczą o statuetkę DeBeŚciaka, BeŚciaka i Ściaka. Każdy z nich będzie miał 30 minut, by przekonać do siebie dąbrowską publiczność – tę samą, która wyłoni zwycięzców w specjalnym głosowaniu. Na pałacowej scenie zobaczymy niekoniecznie młodych, ale z całą pewnością zdolnych wykonawców tego (dość świeżego w Polsce) oralnego rzemiosła:

m.in.

 • Marcina Zbigniewa Wojciecha
 • Mieszka Minkiewicza
 • Jacka Nocha
 • Szymona Łątkowskiego
 • David Mbeda Ndege
 • Grzegorz Dolniak

Konkurs w kategorii stand-up poprowadzi piękny i niepowtarzalny laureat ubiegłorocznego DeBeŚciaka – Damian Kubik vel Antoni Gorgoń Grucha!

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

 • 24-29.10.2017
  Wystawa rysunków satyrycznych Henryka Sawki
   
 • 26.10.2017, godz. 19:00
  Projekcja filmu The Lord of the Stars (seans w Piwnicy Teatralnej), bilety 10 zł

 

Marcin Zbigniew Wojciech

Mieszko Minkiewicz

Jacek Noch

Szymon Łątkowski

David Mbeda Ndege

Grzegorz Dolniak

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia