Repertuar

Piętnasty DeBeŚciak - KONKURS KABARETOWY

Data wydarzenia:
28 Październik 2017 godz. 16:00 - 22:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Bilet normalny parter - 50 zł
Bilet normalny balkon - 40 zł
Bilet ulgowy parter - 45 zł
Bilet ulgowy balkon - 36 zł

Nadchodzi jubileuszowa XV Dąbrowska Ściema Kabaretowa! Od 27 do 29 października w Pałacu Kultury Zagłębia będziemy świadkami narodzin nowego DeBeŚciaka! A dokładnie dwóch DeBeŚciaków, ponieważ tegoroczna Ściema podzieli się na dwa konkursy: kabaretowy oraz stand-up. Na zwycięzców czekać będzie blichtr, sława i wieczne uwielbienie, zwłaszcza że tematem przewodnim imprezy będzie Hollywood i wszystko, co związane z filmem i gwiazdami. Przystawką w wielkim bankiecie śmiechu będzie pokaz pełnometrażowej parodii fantasy w reżyserii Jarosława Cyby The Lord of The Stars oraz wystawa rysunków satyrycznych Henryka Sawki.

Dąbrowska Ściema Kabaretowa DeBeŚciak to jeden z najbardziej znanych, cenionych i wyczekiwanych przeglądów kabaretowych w Polsce. Jedyny taki konkurs, w którym jurorem jest publiczność. Wymagająca i prawie nieprzekupna, nierzadko składająca się ze stałych bywalców, którzy niejedno już widzieli i nie dadzą się tak łatwo zwieść. Ich głos w wyborach jest jedynym czynnikiem decydującym o zwycięstwie lub porażce. To co charakterystyczne dla tego posiadającego 15-letnią tradycję kabaretowego wydarzenia, to luźny stosunek do sztywnych reguł konkursu oraz zmieniający się każdej edycji temat przewodni, dzięki któremu publiczność może być pewna, że prezentowane skecze nie będą "odgrzewane".

KONKURS KABARETOWY (28.10.2017, godz. 16:00-22:00) Sala Teatralna PKZ

Konkurs kabaretowy to stały element każdej Ściemy, w którym biorą udział zespoły mające szansę, by zostać jedną z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie polskiej sceny kabaretowej. W tym roku o tytuł DeBeŚciaka, BeŚciaka i Ściaka zawalczą:

m.in.

 • 44-200
 • Noc
 • Czołówka Piekła
 • 4 Fala
 • Weźrzesz
 • A JAK!

Konkurs kabaretów poprowadzą Dynamiczni, Nieprzewidywalni i Oryginalni, czyli Kabaret DNO!

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

 • 24-29.10.2017
  Wystawa rysunków satyrycznych Henryka Sawki
   
 • 26.10.2017, godz. 19:00
  Projekcja filmu The Lord of the Stars

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia