Relacje

Swojskie i obce

Autor: Grzegorz Marcinkowski

Wczoraj w pałacowej Agorze odbył się wernisaż wystawy podsumowującej I Dąbrowskie Derby Artystyczne, niezwykłej ekspozycji, na której podziwiać możemy prace zdolnych dąbrowian, których talent odsłonia przed nami niecodzienną, czarowną stronę naszego miasta.

O 17.00 nastąpiło oficjalne otwarcie wernisażu wystąpieniami dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia Małgorzaty Majewskiej i prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego Jolanty Placzyńskiej. Na spotkanie przybyły rodziny artystów, których prace możemy zobaczyć podczas wystawy oraz członkowie stowarzyszenia. Wśród obecnych gości był radny Dąbrowy Górniczej Kamil Dybich oraz posłanka Beata Małecka-Libera, która wygłosiła krótkie przemówienie. Po części oficjalnej nadeszła pora na popisy artystyczne. Przed zebranymi wystąpili wokalista Rafał Kozieł i skrzypaczka Zuzanna Janczak.

Przypominamy, że wystawa będzie czynna w holu I piętra do 24 listopada. To jedyna okazja, aby przenieść się mentalnie w inne rejony i przekonać się, że Dąbrowa Górnicza jest warta zarówno poematu, jak i obrazu. Na ekspozycji można oglądać fotografie i dzieła malarskie, które udowadniają, że pałacowe korytarze i okoliczne tereny noszą w sobie inspirujący potencjał. Zresztą przyjdźcie i przekonajcie się na własne oczy!