Aktualności

Muzyczna meta wakacji

Autor: Olaf Otwinowski

Letni wypoczynek nie trwa wiecznie – niestety. I choć dopiero połowa wakacji za nami, to już dziś chcielibyśmy zaprosić Was na drugie, największe wydarzenie plenerowe tego roku. Mowa o ostatnim weekendzie sierpnia w Parku Hallera, podczas którego odbędzie się „35. Lecie Porozumień Katowickich”, „Festiwal Ludzi Aktywnych” oraz Dożynki. Wśród gwiazd m.in.: Goombay Dance Band, Natural Mystic, Konopians, The Chance i IRA!

Wszystko rozpocznie się 28 sierpnia o godzinie 16.00. Jako pierwsi na deskach zaprezentują się animatorzy z grupy DUO FIX, z programem artystyczno-muzycznym dla dzieci. Tuż po nich młodzi i utalentowani z terenu Zagłębia, czyli laureaci konkursu MUSIC OAK COMPETITION, wyłonieni w dwóch koncertach eliminacyjnych (01.08 i 08.08.2015r. w Parku Zielona). O 17.45 poczujemy polsko-greckie klimaty, dzięki muzyce NIKOSA RUSKETOSA i zespołu ORFEUSZ. Kolejnym z wykonawców będzie znany wszystkim, dąbrowski artysta lubujący się w gatunku pop/country – MARIUSZ KALAGA wraz z zespołem PARTNERS. Finał „Zakończenia Lata” to muzyka lat 80. W roli gwiazdy wieczoru zagra GOOMBAY DANCE BAND, łączący muzykę pop z rytmami Karaibów, znany głównie z utworu „Sun of Jamaica”.

W sobotę pozostaniemy przy słonecznych brzmieniach z Jamajki, za sprawą muzyki SKA i Reggae. Ale najpierw na scenie „Festiwalu Ludzi Aktywnych” pojawią się laureaci M.O.C. oraz znana z programu „X-Factor” – MARTA BIJAN. Po pięknym kobiecym wokalu przyjdzie czas na niezwykłe raperskie trio, w składzie: KŁAK, SZACH I DJ SIMPLE. Na koniec sceną zawładną NATURAL MYSTIC i zespół KONOPIANS.

W niedzielę Dożynki. Święto plonów rozpocznie wielobarwny korowód, który o godzinie 15.00 (po mszy dożynkowej) wyruszy z Bazyliki Najświętszej Marii Panny do Parku Hallera, gdzie rozpocznie się oficjalna część uroczystości. Przed dąbrowską publicznością wystąpią dzieci z Błędowa, Koło Gospodyń Wiejskich oraz zwycięzca Międzykulturowego Festiwalu Folklorystycznego – Zespół Góralski HAMERNIK. Muzycznym zwieńczeniem imprezy będzie koncert THE CHANCE i gwiazdy Dożynek 2015 – zespołu IRA.

Przypominamy, że na naszym nowym blogu PKZ "Za Kulisami", możecie wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest spotkanie z jedną z wybranych gwiazd w/w imprezy. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.