Uwaga! Aktualizacja harmonogramu Dożynek.
Dożynki Miejskie w Dąbrowie Górniczej zmieniają formułę! 8 września od 11:00 w Parku Hallera odbędzie się święto plonów z atrakcjami dla całej rodziny! A to wszystko w ludowo-swingowym klimacie. Zapraszają prezydent miasta Marcin Bazylak, Pałac Kultury Zagłębia oraz gospodarz uroczystości – dzielnica Ujejsce.
Wielu z nas pamięta czasy dzieciństwa, kiedy wakacyjne dni spędzało się na łonie polskiej wsi w okresie zbierania tego, co urodziła ziemia. Żniwa to najważniejszy czas dla rolników, których nie brakuje również w Dąbrowie Górniczej. Urząd Miejski wraz z dzielnicą Ujejsce oraz Pałacem Kultury Zagłębia chcą, by każdy mógł poczuć atmosferę święta plonów i klimat wsi z dawnych lat. Dlatego 8 września w dąbrowskim Parku Hallera ponownie odbędą się Miejskie Dożynki. To będzie plener w nowej formule, pełen tradycji i zabaw dla całej rodziny.
Harmonogram:
- 11:00 - start imprezy w Parku Hallera
- 13:30 - uformowanie pochodu dożynkowego, wejście do Parku Hallera
- 13:45 - przemarsz korowodu
- 14:00 - Dożynkowa Msza Polowa
- 15:00 - oficjalne otwarcie uroczystości
- 15:20 - prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich
- 15:45 - Kapela Janicek
- 16:30 - zabawa taneczna Zespołu Pieśni i Tańca PKZ Gołowianie
- 18:00 - warsztaty taneczne Swing City Katowice
- 18:45 - koncert Swing Like That
- 20:30 - koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej
- 22:00 - zakończenie
Dodatkowe atrakcje:
- III Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw Komitywa: ok. 40 stoisk z rędziełem i rzemiosłem (wyroby drewniane, witraże i biżuteria szklana, biżuteria wykonana metodą szydełkową, obrazy na płótnie, ręcznie malowana porcelana, ceramika, ręcznie szyte pluszaki i wiele, wiele innych)
- bezpłatne warsztaty w ramach III Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła (igła z nitką, czyli haft; warsztaty tkackie; malowanie toreb; jesienne lampiony; warsztaty poduszkowe; warsztaty malarskie)
- Przesadzasz! 2. Wymiana roślin prowadzona przez Kwiatarnię Społeczną w Dąbrowie Górniczej - hodowcy roślin będą mogli wymienić się doświadczeniem i roślinami
- wystawy rolnicze i sztuki ludowej
- Strefa Gier Podwórkowych - chcesz ponownie poczuć się jak dziecko lub nauczyć swoją pociechę gry w klasy albo skakania w gumę? Ta strefa jest właśnie dla Ciebie!
- bezpłatne warsztaty PKZ - las w słoju, plecenie wianków, ludziki z warzyw, lalki z kukurydzy
- zawody rodzinne - m.in. tarcie chrzanu i pranie na czas
- Strefa Piknikowa - wydzielony teren dla tych, którzy lubią usiąść na kocyku i zjeść coś pysznego
PARTNER: