Aktualności

Dzień Dziecka z PKZ!

Autor: Olaf Otwinowski

Dzień Dziecka z Pałacem Kultury Zagłębia! Spektakle, widowisko muzyczne, piknik rodzinny, Miasteczko Kreatywne - to wszystko czeka na Was od 31 maja do 4 czerwca w pałacu i jego placówkach!

HARMONOGRAM

31 maja

g. 15:45 Klub Osiedlowy Helikon
g. 18:15 Klub Osiedlowy Unikat

Widowisko interaktywne Tajemnica Skarbu na kurzej nóżce
bajka ta opowiada historię Matyldy i Beniamina, którzy odbywają podróż do świata baśni i czarów. Stary domowy strych zamienia się w królestwo magii, gdzie nowo mianowani czarodzieje poznają kota Teodora i wraz z nim udają się na Łysą Górę, by odnaleźć tajemniczy Skarb, przechowywany przez złą i okrutną wiedźmę Teklę. Po drodze poznają pewnego zwariowanego mieszkańca zaczarowanego lasu, by wraz z nim stawić czoła swoim lękom. Przedstawienie zwraca uwagę na wartości płynące z czytania książek. Dzięki podróży w głąb poznawanych historii dzieci pobudzają swoją wyobraźnię, rozwijając tym samym swoją kreatywność. Impreza biletowana.

------------------------------------------------

1 czerwca

g. 15:00 - 18:00 Plac Wolności (przed PKZ)

Miasteczko Kreatywne PKZ
Warsztaty z tworzenia toreb, magicznych eliksirów, malowanie wielkoformatowe, pokazy szczudlarzy, projektowanie przypinek, dekorowanie doniczek i sadzenie roślinek, ścieżka sensoryczna, a także malowanie buziek, tworzenie zwierzaków z balonów i zabawa mydlanymi bańkami - podczas Miasteczka Kreatywnego będzie się działo! Wstęp wolny.

(w przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do Pałacu Kultury Zagłębia)

-----------------------------------------------

3 czerwca

g. 16:00 - 19:00 Dom Kultury Ząbkowice

Piknik Rodzinny
W ramach pikniku zorganizowane będą rodzinne warsztaty plastyczne, plener artystyczny, animacje, zabawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy oraz występy uczestników poszczególnych zajęć Domu Kultury Ząbkowice. W trakcie pikniku odbędą się otwarte zajęcia plenerowe z jogi, pilatesu, tańca. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach sensoplastycznych i skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni. Wstep wolny.

g. 17:00 Sala Teatralna PKZ

Dzień Dobry Pinky Mouse - widowisko muzyczne
Przed Wami jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, najpiękniejsza, najcudowniejsza, najmilsza i najbardziej niesamowita... Różowa Mysz! Dlaczego różowa? Bo różowy, jej zdaniem, jest najpiękniejszy. Możecie na nią mówić Pinky Mouse! Widowisko w wykonaniu aktorów Teatru CHOREA z Łodzi to solidna porcja nowych dźwięków, które swoją intensywność zawdzięczają rozbudowanym instrumentarium i elektronicznym brzmieniom. Dobrą zabawę w towarzystwie szalonych myszek, wzbogacają również wystrzałowe kostiumy, bajeczna scenografia oraz niespodziewane zwroty akcji. Atrakcje dodatkowe: balowanie buziek i robienie zdjęć na specjalnej ściance! Impreza biletowana.

-----------------------------------------------

4 czerwca

g. 10:30 Dom Kultury Ząbkowice

Złota Rybka - spektakl w ramach cyklu Niedzielne Poranki Teatralne
Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej – genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba, mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem. Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant.​ Impreza biletowana.

ZAPRASZA SPONSOR:

 

ORAZ ZWARIOWANA EKIPA PAŁACU KULTURY ZAGŁĘBIA!