Repertuar

Niedzielne Poranki Teatralne - Złota Rybka

Data wydarzenia:
04 Czerwiec 2023 godz. 10:30
Lokalizacja:
Dom Kultury Ząbkowice
Ceny biletów: 
20 zł

4 czerwca o godz. 10:30 zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne z cyklu przedstawienie w ramach Niedzielnych Poranków Teatralnych. Tym razem na Scenie Teatralnej Domu Kultury Ząbkowice wystąpią artyści Teatru Żelaznego ze spektaklem pt. Złota Rybka.

Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej – genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba, mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem. Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant.​

Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok. Współczesna inscenizacja umiejscawia bohaterów w …smażalni ryb w Ustce, Sopocie lub innej Łebie.

Reżyseria: Jacek Popławski

​Scenografia: Barbara Wiktorowicz

​Opracowanie muzyczne: Iga Eckert

​Występują:

Weronika Wronka

Jacek L. Zawada

Patrycja Szindler

​Czas trwania: 50-60 min

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA.

 

Lokalizacja na mapie