Aktualności

70. urodziny Domu Kultury Ząbkowice

Autor: Olaf Otwinowski

Od 13 do 14 kwietnia Dom Kultury Ząbkowice będzie obchodził swoje 70. urodziny! Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszej publiczności koncert, spektakl, wystawy plastyczne oraz występy naszych podopiecznych, uczęszczających na zajęcia artystyczne.

Harmonogram:

13 kwietnia g. 17:00
Koncert Mariusza Kalagi oraz występy muzyczno-taneczne uczestników zajęć DKZ.

14 kwietnia g. 10:30
Spektakl Kolory Miasta 

14 kwietnia 11:30
Artystyczne Urodziny - atrakcje dla całej rodziny

Dom Kultury Ząbkowice to placówka z bogatą oświatowo-kulturalną tradycją, sięgającą 1954 roku. Jest ona żywym świadectwem narodzin instytucji ze współpracy przedsiębiorstw, dbających o życie kulturalne społeczności dzielnicy Ząbkowice, o czym świadczy otrzymanie przez nią statusu Międzyzakładowego Domu Kultury (na mocy porozumienia Zakładów Elektrochemicznych, Huty Szkła Gospodarczego, Huty Szkła Okiennego) w 1962 roku. 34 lata później Dom Kultury został przyłączony do Pałacu Kultury Zagłębia, dzięki czemu służy on mieszkańcom już 70 lat! Obecnie organizowane są w nim różnorodne wydarzenia, takie jak: spektakle, koncerty, festyny, spotkania okolicznościowe, wystawy i konkursy.

To ostatni taki jubileusz Domu Kultury Ząbkowice. Obiekt wkrótce zostanie zamknięty i rozpocznie się jego gruntowny remont. Nowe oblicze ząbkowickiego domu kultury będzie odpowiedzią nie tylko na zapotrzebowania lokalnej społeczności, ale także reakcją na wyzwania współczesności.