Repertuar

ZAGŁĘBIE I SĄSIEDZI 2014

Data wydarzenia:
24 Maj 2014 godz. 10:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia

VI Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny

24-25 maja 2014
Park Hallera*, Wstęp wolny

Do pobrania:
pdf lista zespołów konkursowych
pdf program wystepów

Przed nami VI edycja festiwalu pn. „Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi" organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.
24-25 maja upłynie w Dąbrowie Górniczej pod hasłem Zagłębie i Sąsiedzi a tembr ludowych instrumentów będzie słyszalny w wielu zakątkach naszego miasta. Wyjątkowego smaku doda, charakter konkursowy Festiwalu, którego celem jest promowanie folkloru pośród mieszkańców regionu Zagłębia Dąbrowskiego.
Każdego roku, do konkursu zgłaszają się grupy folklorystyczne z całego kraju z głównym naciskiem na naszych najbliższych sąsiadów z południa. Bez wątpienia występy zespołów góralskich od tych najmłodszych po najstarszych, są najbardziej widowiskowymi spektaklami.

W tym roku na scenie zobaczymy zespoły, które zaprezentują formy autentyczne i artystycznie opracowane, grupy taneczne oraz kapele ludowe. Festiwal podzielony został na dwie części.
24 maja w sobotę swoje umiejętności na scenie w Parku Hallera, zaprezentują zespoły dziecięce. W godzinach popołudniowych, rozpocznie się konkurs zespołów dorosłych i potrwa do wieczornych godzin dnia następnego, oczywiście z przerwą na sen.

Grupy dorosłych, biorące udział w konkursie podzielone będą na trzy kategorie: zespoły taneczne, kapele ludowe oraz zespoły śpiewu grupowego. Jury wyłoni najlepszych uczestników, dla których są przewidziane atrakcyjne nagrody ale najważniejsza podczas dwóch dni Festiwalu, będzie jak co roku dobra zabawa.

Gościem VI Międzykulturowego Festiwalu „Zagłębie i Sąsiedzi” będzie zespół STIAVNICAN.
Zespół  został założony w 2009 roku i działa przy Urzędzie Miejskim Štiavnik. Przedstawia zwyczaje i tradycje wsi Štiavnik, prezentuje też tańce z innych regionów Słowacji. / Liptov Horehron /. Prowadzą go Janka Pobijaková  i jej mąż Franciszek Pobijak . Członkowie zespołu są laureatami konkursów muzyki słowackiej w kategoriach:  śpiew i gra na instrumentach muzycznych.
Prezentacje słowackiego zespołu obejrzeć będzie można w sobotę 24 maja o godz. 14,00 i 19,00, a także w niedzielę 25 maja o godz. 13,10.

Dodatkowymi atrakcjami festiwalu będą warsztaty rękodzieła dla dzieci - 24 maja oraz Kiermasz Rękodzieła Ludowego - 25 maja. Festiwal zorganizowany zostanie na terenie ścisłego centrum miasta Dabrowa Górnicza. Plenerowy charakter Festiwalu z pewnością okaże się atrakcyjną formułą, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom każdego, nawet najbardziej wybrednego widza.
 

PROGRAM: pdf program występów

24 maja – konkurs zespołów dziecięcych

24 - 25 maja – konkurs zespołów dorosłych w kategoriach:

  • zespoły taneczne
  • kapele ludowe
  • zespoły śpiewu grupowego

Wydarzenia towarzyszące:

24 maja - warsztaty rękodzieła dla dzieci

25 maja- Jarmark Rzemiosła i Kiermasz Rękodzieła Ludowego

Zapraszamy grupy folklorystyczne do udziału w VI edycji „Międzykulturowego Festiwalu Folklorystycznego - ZAGŁĘBIE I SĄSIEDZI”, który odbędzie w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej w dniach 24 – 25 maja 2014. Festiwal ma charakter konkursu, w którym uczestniczą zespoły dziecięce, zespoły dorosłe prezentujące formy autentyczne i artystycznie opracowane, kapele ludowe oraz grupy śpiewacze.

*w przypadku bardzo złej pogody impreza odbędzie się w Hali CENTRUM.
 

Do pobrania: 

pdf Karta zgloszenia VI MFF - Zaglebie i sasiedzi

pdf Regulamin VI MMF- Zaglebie i sasiedzi

doc zgłoszenie_-_kiermasz_2014
 

ORGANIZATOR:

pkz_logo_-_nowe.jpg

 

 

PATRONAT HONOROWY:

1.jpg 2.jpg

PATRONAT MEDIALNY:

tvp-kultura_b.png   logo_nowetvp_katowice.jpg   pelniakultury.jpg   laury_radio_katowice_2.jpg

Lokalizacja na mapie