Kino

Wykład dr Adama Soboty - cykl Fotografia w Kadrze

Data wydarzenia:
03 Październik 2019 godz. 18:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
8 zł

W sezonie jesień/zima 2019 rozpoczynamy w Kinie KADR nowy cykl spotkań i wykładów Fotografia w Kadrze. Naszym celem jest przybliżenie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej fotografii i sztuki nowych mediów. W pierwszym sezonie planujemy spotkania z uznanymi i cenionymi fotografami i teoretykami fotografii. Jeśli cykl zyska swoich sympatyków, to chętnie dołączymy do tego wystawy oraz zorganizujemy część warsztatową.

Cykl rozpoczniemy 3 października od wykładu Adama Soboty pt. Nowe horyzonty w nowych mediach. Aspekty sztuki polskiej 1945-1981.

Adam Sobota - dr nauk humanistycznych. W latach 1973-2018 prowadził dział fotografii w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Jest autorem wielu wystaw i opracowań z zakresu historii fotografii polskiej i sztuki współczesnej. W tych dziedzinach zajmował się też dydaktyką. Główne publikacje: Nowe horyzonty w nowych mediach. Zjawiska sztuki polskiej w latach 1945-1981 (2017), Fotografia - historia i sztuka. Katalog zbiorów fotografii Muzeum Narodowego we Wrocławiu (2007),  Konceptualność fotografii (2004), Szlachetność techniki - artystyczne dylematy fotografii w XIX i XX wieku (2001).

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia