Amatorski Klub Filmowy Zagłębie

Grupy zainteresowane zorganizowaniem warsztatów filmowych (dla osób powyżej 6 lat), prosimy o kontakt z Jarosławem Cybą, tel. 608 432 097

Obecnie działalnością AKF „Zagłębie” dowodzi, doskonale znany  mieszkańcom Dąbrowy Górniczej, ale też szerszej publiczności - Jarosław Cyba, lider Kabaretu D.N.O. Głównym założeniem klubu jest edukacja związana z produkcją filmową.

Jarosław Cyba realizuje autorski program warsztatów filmowych , który  obejmuje od trzech do czterech spotkań (do uzgodnienia).
Podczas warsztatów uczymy się:

  • Podstaw teorii filmu
  • Rodzajów planów
  • Zasad kadrowania
  • Podstaw montażu
  • Tajników efektów specjalnych
  • Poznajemy pracę reżysera
  • Poznajemy podstawowe techniki aktorskie

Finałem warsztatów jest zawsze realizacja krótkometrażowej produkcji. 

Specjalne warsztaty filmowe odbywają się co rok w czasie wakacji i ferii zimowych. Najmłodsi przygotowują się do realizacji „filmu na żywo”, wcielając się w rolę aktorów, operatorów kamer, dźwiękowców oraz scenografów.

AKF realizuje warsztaty filmowe dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których owocem są filmy stworzone przez uczestników. Pomagamy również przy wielu projektach, min: KinoSzkoła, Projekt Logosgrafia, murale DG ART, konkursy miejskie i krajowe.

Zapraszamy na kanał YouTube na którym prezentowane są różne filmy PKZ w tym aktualne dokonania AKF Zagłębie, materiały "making off" oraz inne warsztatowe i klubowe produkcje.

W tym momencie do użytku są przeznaczone dwie półprofesjonalne kameramy: Canon XH-A1 oraz SONY HDR- AX2000E. Pracujemy na oprogramowaniu Adobe Premier Pro.

 

Działalność Amatorskiego Klubu Filmowego „Zagłębie” obecnie:

Finał warsztatów filmowych, realizowanych w ramach Akcji Lato 2023:

 

Pełnometrażowa amatorska komedia fantasy, wyprodukowana przez AKF
z udziałem gwiazd polskiej sceny kabaretowej: