Amatorski Klub Filmowy Zagłębie

Amatorski Klub Filmowy Zagłębie - od początku swego istnienia działa w Pałacu Kultury Zagłębia, skupiając wokół siebie młodych pasjonatów sztuki filmowej. Współpracuje i służy pomocą wszelkim placówkom oświatowym i kulturalnym w naszym mieście, równocześnie będąc otwartym na innych chętnych do współpracy amatorów i twórców zawodowych. Głównym opiekunem klubu jest Jarosław Cyba, lider kabaretu DNO, filmowiec-amator,  twórca wielu krótkich form i etiud filmowych, laureat kilku festiwali i przeglądów. Przez ostatnie lata przez AKF przewinęło się wielu młodych amatorów filmowania, min: Dawid Ciślak, Przemysław Kaczmarczyk, Samantha Stohla, Rafał Kulpa, Michał Bednarczyk, Marcin Tatarek, czy Mateusz Kołodziejczyk. Wiele filmów stworzonych przez naszych członków z powodzeniem brało udział w licznych konkursach filmowych w kraju i za granicą:

  • festiwal Oddalenia w Dublinie 
  • festiwal DRZWI w Gliwicach
  • MFF POL-8 im. Józefa Milki w Polanicy Zdroju
  • Festiwal GOFFR w Gliwicach
  • Filmowa Góra w Zielonej Górze
  • Festiwal Filmów niezależnych KilOFF w Katowicach
  • Festiwal filmów A'YoY w Zielonej Górze

Klub ma na swoim koncie wiele krótkich filmów, prezentacji, reklam, teledysków, rejestracji koncertów i imprez. Niektóre z prac zostały wyemitowane na antenach TVP2, TVP3 i Polsat.

W tym momencie do użytku są przeznaczone dwie półprofesjonalne kameramy: Canon XH-A1 oraz SONY HDR- AX2000E. Pracuje na oprogramowaniu Adobe Premier Pro.

AKF realizuje warsztaty filmowe dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których owocem są filmy stworzone przez uczestników. Pomagamy również przy wielu projektach, min: KinoSzkoła, Projekt Logosgrafia, murale DG ART, konkursy miejskie i krajowe.

Zapraszamy na kanał YouTube na którym prezentowane są różne filmy PKZ w tym aktualne dokonania AKF Zagłębie, materiały "making off" oraz inne warsztatowe i klubowe produkcje.

Kontakt do AKFu: Jarosław Cyba, tel. 608 432 097
 

AKF obecnie

AKF archiwalnie