Repertuar

Urodziny Chopina - recital Hyuka Lee

Data wydarzenia:
01 Marzec 2023 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
35 zł

1 marca o godz. 18:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na recital fortepianowy w wykonaniu Hyuka Lee - finalisty 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2021 roku. Koncert z okazji urodzin Fryderyka Chopina.

Hyuk Lee - urodził się 4 stycznia 2000 r. w Seulu. Obecnie kształci się w Ecole Normale w Paryżu. W 2016 r., jako najmłodszy uczestnik w historii, wygrał X Konkurs im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Ten utalentowany pianista koreański jest też laureatem III nagrody X Konkursu w Hamamatsu (2018), jak również I miejsca i nagrody za najlepsze wykonanie koncertu Moskiewskiego Konkursu Chopinowskiego dla Młodzieży (2012). Występował m.in. w salach im. Dvořáka i Smetany w Pradze, Konserwatorium Moskiewskiego, Filharmonii Warszawskiej, Salle Cortot w Paryżu, Muziekgebouw w Eindhoven, Tivoli Vredenburg w Utrechcie, Kioi Hall w Tokio oraz na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju. Jest finalistą 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2021 roku. W listopadzie 2022 roku pianista zdobył I nagrodę na najbardziej prestiżowym francuskim konkursie Long-Thibaud w Paryżu.

W repertuarze:

Fryderyk Chopin

Ballada nr 2 op. 38 

Scherzo nr 3 op. 39 

4 Mazurki op. 17 

Andante Spianato i Wielki Polonez op. 22 

Fantazja op. 49 

Sonata h-moll nr 3 op. 58 

 

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia