Repertuar

Scena/anecS | Ranne Ptaszki - koncert

Data wydarzenia:
19 Grudzień 2023 godz. 19:00
Lokalizacja:
Scena Sali Teatralnej PKZ
Ceny biletów: 
30 zł

19 grudnia o godz. 19:00, w ramach cyklu Scena/anecS zagra zespół o wdzięcznej nazwie Ranne Ptaszki.

Ranne Ptaszki, dawniej Early Birds, to grupa przyjaciół, których losy połączył wydział jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Jako zespół działają od 2016 roku. W 2017 roku wydali debiutancką płytę “Świt” nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia. W drugiej połowie 2023 roku pojawi się ich druga płyta z udziałem kwartetu smyczkowego, zaaranżowanego przez Nikolę Kołodziejczyka.

Muzyka zespołu to przede wszystkim autorskie utwory liderki - Martyny Kubiak, które gatunkowo oscylują między jazzem, poezją śpiewaną, a alternatywnym popem. W najnowszych propozycjach pojawią się również elementy elektroniki.

Ranne Ptaszki łączą w swojej muzyce dwa odmienne światy. Akademickie wykształcenie i pociąg do jazzowej wirtuozerii spotykają się z dotykającą duszy słuchacza prostotą i tworzeniem wyjątkowej atmosfery. W nowych piosenkach Rannych Ptaszków kruchość i zwiewność otulone zostają przez wyraziste, dobitne tło; magiczne brzmienie, pełne przestrzeni, oddechu i blasku, łączy się z osadzoną warstwą rytmiczną; urokliwe piosenki z polskim tekstem, pisane  z perspektywy czujnej i czułej duszy, opowiadają O BALANSOWANIU między ciemnością i światłem, między niemocą i nadzieją.

Skład zespołu:

Martyna Kubiak - śpiew

Marcin Pater - wibrafon, gitara

Mateusz Szewczyk - kontrabas, gitara basowa, moog

Patryk Zakrzewski - instrumenty perkusyjne

Tomasz Machański - perkusja

Lokalizacja na mapie

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Scena Sali Teatralnej PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia