Repertuar

Spotkanie z Mikołajem | BRAK BILETÓW

Data wydarzenia:
06 Grudzień 2022 godz. 15:00 - 17:30
Lokalizacja:
Sala konferencyjna I, 218
Ceny biletów: 
25 zł

 

Ho! ho! ho! Witajcie drodzy dorośli! Nadchodzi grudzień, a wraz z nim Mikołajki w Pałacu Kultury Zagłębia.  Spędźmy ten czas razem w rodzinnej atmosferze . To będzie prawdziwie bajkowy wieczór pełen atrakcji - przygotowaliśmy m.in. warsztaty, animacje dla dzieci, wystawę kartek pocztowych przedstawienie teatralnego pt. „Zimowa Przygoda" w wykonaniu aktorów Teatru RABCIO (g. 18:00) oraz spotkania ze Świętym Mikołajem! 

Kto choć raz był w dąbrowskim pałacu na spotkaniu z brzuchatym panem w czerwonym kubraku, ten wie, że tego dnia w PKZ panuje fantastyczna atmosfera. Mikołaj zasiada w wielkim fotelu w Sali Konferencyjnej i wręcza prezenty dzieciom, które przychodzą do niego grupami.  Jest chwila, by zamienić z Mikołajem parę słów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Towarzyszą mu elfy, które pomagają obdarowywać grzeczne dzieci oraz służą radą, jak odnaleźć się w murach Pałacu.

REGULAMIN

PROGRAM:

  • godz. 15:00 - 17:30 - Spotkanie ze Świętym Mikołajem (Sala Konferencyjna, p. 218 I p.) . Spotkanie będzie opdbywało się w następującym porządku: 6 grup po 20 osób, spotkanie co pół godziny | koszt spotkania: 25 zł + prezent we własnym zakresie 
  • zdjęcie z Elfem przy choince | bezpłatnie
  • warsztaty i animacje dla dzieci | bezpłatnie
  • godz. 18:00 - przedstawienie pt. „Zimowa przygoda” (Sala Teatralna) | bilety w cenie: 25 zł dziecko, 35 zł dorosły
  • wystawa pt. „Wesołych Świąt”, dostępna w przestrzeniach wystawienniczych w holu | bezpłatnie

Grupa godzina 15:00 - bilety
Grupa godzina 15:30 - bilety
Grupa godzina 16:00 - bilety
Grupa godzina 16:30 - bilety
Grupa godzina 17:00 - bilety

Prezenty można dostarczać w terminach 2 i 5 grudnia w godzinach 9:00-18:00, pokój 326 i 327. Prezent powinien być zapakowany i opisany imieniem i nazwiskiem dziecka. Za prezenty dostarczone w inne niż wymienione wyżej miejsce Organizator nie ponosi odpowiedzialności.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE I WYSTAWA

„Wesołych Świąt!” – takim napisem opatrywano zdecydowaną większość bożonarodzeniowych pocztówek. Już w 1900 roku miały miejsce wystawy poświęcone właśnie kartom pocztowym. W Polsce ich projekty opracowywali najwybitniejsi artyści ilustratorzy. Pocztówki zbierano i kolekcjonowano. A jaka jest historia słowa pocztówka? Czym różni się list od pocztówki? Jak wyglądały pierwsze karty pocztowe, i jak ich wygląd zmieniał się na przestrzeni lat? Przygotowane warsztaty plastyczne i będąca ich podsumowaniem wystawa staną się świetną okazją do poznania historii i fenomenu karty pocztowej.

To właśnie pocztówka stanie się bohaterką wystawy jaką Galeria Sztuki przygotowała dla gości PKZ z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W rolę projektantów kart pocztowych wcielą się uczestnicy zajęć Edukacji Artystycznej PKZ, którzy pod okiem instruktorów przygotują autorskie wzory dla świątecznych kart.  Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie w przestrzeniach PKZ, a trzy wybrane projekty dodatkowo wydrukowane w formie prawdziwej pocztówki – każdy chętny będzie mógł wysłać specjalne życzenia swoim bliskim.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala konferencyjna I, 218

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia