Repertuar

Zimowa przygoda - Duża scena mały widz

Data wydarzenia:
06 Grudzień 2022 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
25 zł (dzieci)
35 zł (dorośli)

6 grudnia od godz. 15:00 zapraszamy na mikołajkowy wieczór pełen niespodzianek! Dla naszych najmłodszych widzów przygotowaliśmy warsztaty, animacje i spotkanie z Mikołajem.

Główną atrakcją, zaplanowaną na godz. 18:00 będzie spektakl, pt. Zimowa przygoda w wykonaniu aktorów Teatru Rabcio z Rabki - Zdroju.

Wszystkim dzieciom bliska jest postać głównego bohatera  bajki. Jest nim sympatyczny Bałwanek ulepiony wraz z pierwszym padającym śniegiem. Zosia, Jurek i Stenia postanawiają podarować mu wycięte z papieru serce. Ich dar jest tak szczery, że Bałwanek ożywa i rusza przed siebie. Wkrótce zatęskni za swoimi małymi stwórcami i postara się ich odszukać, a to nie obędzie się bez przygód!  Nie wszyscy w tej historii są postaciami pozytywnymi. Podwórkowy łobuziak-Paweł dokucza nie tylko dzieciom, ale i Bałwankowi. Ten pragnąc jego zmiany postawy postanawia podarować mu swoje serce. Bałwanek po tym geście wraca do pierwotnej śnieżnej postaci. Jednak  jego dar przynosi pozytywny skutek. Paweł okazuje skruchę, a jego pozytywna zmiana zachowania w stosunku do otoczenia ożywia Bałwanka na nowo.

W inscenizacji rabczańskiej „Zimowej przygody”  główną kreatorką zabawy dzieci jest Babcia. Tworzy ze swoich wełnianych robótek cały zimowy świat.  Są więc rękawice, ciepłe czapki i kule śnieżne, drogi, domki… Jest i Bałwanek. Niezwykły świat wyobraźni pozwala naszym bohaterom nie wychodząc z domu przeżywać wielkie przygody,  podróżować w czasie i przestrzeni wykonanej przez Babcię na drutach . Jest też nie zawsze miła postać Dziadka Pawła, bowiem nie lubi on zimowej pory, a tym bardziej śnieżnych zabaw, deklarując to zdecydowanie i stanowczo : „Nie lubię zimy, bo jest bez koloru, jest zimna, mokra i  nie można jeździć na motorze…”.

Reżyserem spektaklu jest Dariusz Wiktorowicz. Wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie , który realizował w rabczańskim teatrze między innymi :  „ Tomcia Paluszka, i „Niebiskiego Pieska”. Wiktorowicz jest również autorem tekstów piosenek.

Scenografię „Zimowej przygody” zaprojektowała Barbara Wójcik-Wiktorowicz. Autorka scenografii do spektakli realizowanych między innymi w : Teatrze Groteska w Krakowie, Teatrze Maska w Rzeszowie, Bałtycki Teatrze w Koszalinie, Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, Teatrze Kubuś w Kielcach.

Muzykę skomponował Michał Makulski - twórca muzyki teatralnej i filmowej. Michał Makulski jest również autorem hymnu akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”

Zapraszamy!

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia