Galeria

Spotkanie autorskie z Jerzym Hacem

Data wydarzenia:
03 luty 2017 godz. 17:00
Lokalizacja:
Galeria sztuki PKZ
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Galeria Sztuki PKZ zaprasza na spotkanie autorskie z Jerzym Hacem – dąbrowskim podróżnikiem, fotografem, poetą i autorem wystawy Kapliczki i krzyże przydrożne Istebna - Jaworzynka – Koniaków, która obecnie można podziwiać w pałacowej galerii. Spotkanie odbędzie się 3 lutego o godzinie 17:00. Muzyczną oprawę zagwarantuje zespół Gminnego Ośrodka Kultury Promocji i Informacji Turystycznej w Istebnej  o nazwie Grupa Sipłaczka. Podczas spotkania zainagurowany zostanie również specjalny konkurs fotograficzny, skierowany do mieszkańców Dąbrowy, mający na celu ukazanie piękna kapliczek i krzyży przydrożnych z terenu miasta oraz przypomnienie o ich roli w historii i kulturze Zagłębia.

Jerzy Hac urodzony 23 lipca 1942 r. w Będzinie. Ukończył studia z zakresu organizacji i zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Były wykładowca akademicki. Praktyk i ekspert w dziedzinie zarządzania i ekonomiki przedsiębiorstw. Opublikował tomiki poezji: Moje obrazy w wierszach (2007), Spotkania w przestrzeniWiersze i sentencje (2008) oraz wiele innych. W latach 2005 – 2009 wędrował po ziemi lubelskiej w poszukiwaniu kapliczek, krzyży przydrożnych i ich twórców. Wydał pierwszy w historii tej ziemi album Piękno krzyży i kapliczek przydrożnych Nałęczowa i okolic (2009). Od dawna upodobał sobie też wędrówkę po Beskidach. Beskidzka Trójwieś, w której granice wchodzą Istebna, Jaworzynka i Koniaków, stały się natchnieniem dla Jerzego Haca, który z aparatem w ręku przemierzył ją wzdłuż i wszerz. Urokliwe miejsca uchwycone w jego obiektywie popularyzują Beskid Śląski i ponadczasową kulturę górali.

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia