Galeria

Otwarcie wystawy Ireny Wiltosińskiej

Data wydarzenia:
08 Październik 2015 godz. 17:00 - 20:00
Lokalizacja:
"Agora" Duża
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Ireny Wiltosińskiej. Wernisaż odbędzie się w sali Agora na pierwszym piętrze Pałacu Kultury Zagłębia.

Wystawa Jubileuszowa stanowi podsumowanie dwudziestu pięciu lat pracy twórczej artystki oraz dziesięciu lat jej przynależności do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

Informacje o artystce:

Irena Wiltosińska rozpoczęła swoją przygodę ze sztuką w latach 90., uczestnicząc w Młodzieżowych Warsztatach Artystycznych w Wilkasach, gdzie doskonaliła swoje umiejętności artystyczne na zajęciach plastycznych, prowadzonych przez artystów z ASP z Katowic, jak również na zajęciach poetyckich i teatralnych. Kontakt ze sztuką ukierunkował ją i uwrażliwił na malarstwo i poezję.

Mieszka i tworzy w Dąbrowie Górniczej. Z wykształcenia biolog, zawodowo związana z ochroną środowiska. Malarstwo zawsze było jej pasją. Doskonaliła swój warsztat twórczy, uczęszczając na pracownie i warsztaty plastyczne oraz  poetyckie, gdzie pod kierunkiem profesjonalnych, uznanych malarzy i poetów pogłębiała swoje umiejętności i kształtowała swój talent.

Maluje obrazy w technice olejnej, akrylowej oraz pastele. Od kilku lat ważne miejsce w jej twórczości plastycznej zajmuje malarstwo abstrakcyjne w większych formatach.

Wyraża się również w fotografii, maluje porcelanę oraz tworzy unikatowe wyroby ceramiczne. Zajmuje się genealogią własnej rodziny.

Czasami maluje poezję, powstają wtedy wiersze, oddające nastrój chwil, które można odszukać również na obrazach.

Ukończyła Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Uczestniczy  w szkoleniach organizowanych przez Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
"Agora" Duża

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia