Repertuar

Niedzielne Poranki Teatralne

Data wydarzenia:
25 Marzec 2018 godz. 10:30 - 11:30
Pokaż wszystkie
  • 11 luty 2018 godz. 10:30 - 11:30
  • 25 luty 2018 godz. 10:30 - 11:30
  • 18 Marzec 2018 godz. 10:30 - 11:30
  • 25 Marzec 2018 godz. 10:30 - 11:30
w lokalizacji: Dom Kultury Ząbkowice
Lokalizacja:
Dom Kultury Ząbkowice
Ceny biletów: 
10 zł

Kolejny sposób na miłe, rodzinne, weekendowe spędzanie czasu. PKZ Dom Kultury Ząbkowice zaprasza dzieci i rodziców na Niedzielne Poranki Teatralne, które odbędą się w terminach 11 i 25 lutego oraz 18 i 25 marca. Zaczynamy zawsze o godzinie 10:30. Podczas kolejnej odsłony, zobaczymy spektakle takie jak Tajemnica skarbu na kurzej nóżce, Czerwony Kapturek, Lampa Alladyna oraz Królewna Fasolka.

Czas trwania każdego spektaklu: ok. 45-50 min

 

11 lutego, godz. 10:30 | Tajemnica skarbu na kurzej nóżce (przedstawienie interaktywne)
Bajka opowiada historię Matyldy i Beniamina, którzy odbywają podróż do świata baśni i czarów. Stary domowy strych zamienia się w królestwo magii, gdzie nowo mianowani czarodzieje poznają kota Teodora i wraz z nim udają się na Łysą Górę, by odnaleźć tajemniczy Skarb, przechowywany przez złą i okrutną wiedźmę Teklę. Po drodze poznają pewnego zwariowanego mieszkańca zaczarowanego lasu, by wraz z nim stawić czoła swoim lękom. Przedstawienie zwraca uwagę na wartości płynące z czytania książek. Dzięki podróży w głąb poznawanych historii dzieci pobudzają swoją wyobraźnię, rozwijając tym samym swoją kreatywność.
 

25 lutego, godz. 10:30 | Czerwony Kapturek
Jedna z klasycznych bajek Charles’a Perrault’a, która na stałe gości w wyobraźni małego dziecka. Wyprawa Czerwonego Kapturka do chorej Babci staje się okazją do przybliżenia widzom piękna przyrody. Niestety Czerwony Kapturek zapomina jak powinien zachowywać się w lesie, głośno śpiewa, zbacza ze ścieżki i rozrzuca śmieci. Na szczęście po rozmowie z Leśniczym, uświadamia sobie swoje złe zachowanie i przyrzeka poprawę. Wraz ze wszystkimi dziećmi uczy się segregacji śmieci. W przedstawieniu jest także ukazane, jak groźna w skutkach może się okazać rozmowa z nieznajomym oraz jakie nieprzewidziane sytuacje powstają przez kłamstwa i plotki. Przedstawienie jest interaktywne, angażuje widzów do współtworzenia akcji.
 

18 marca, godz. 10:30 | Lampa Aladyna
Adaptacja jednej z najsłynniejszej opowieści Szeherezady. Baśnie tysiąca i jednej nocy to piękne, poetyckie historie przybliżające egzotykę krajów dalekiego wschodu. Spektakl w całości mówiony wierszem, przeplatany orientalną muzyką. Podczas spektaklu dzieci biorą czynny udział poprzez robienie zakupów oraz pomoc w sprzątaniu bazaru, mają także możliwość zatańczenia w strojach nietoperzy. Barwne, piękne kostiumy oraz elementy scenografii w pełni oddają baśniową atmosferę spektaklu. Przesłanie baśni to zwrócenie uwagi na znaczenie uczciwości, szacunku i odpowiedzialności. Humorystycznie potraktowane są perypetie tytułowego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym.
 

25 marca, godz. 10:30 | Królewna Fasolka (przedstawienie interaktywne)
Witajcie w krainie Grządkowej, w której dwójka warzywnych skrzatów Karotek i Groszka, uwielbia uprawiać warzywa i owoce. Pewnego dnia znajdują przed swoim domkiem małe ludzkie dziecko. Jednocześnie okazuje się, iż Czarodziej Robaczek rzucił straszliwą klątwę na krainę Grządkową i chce pożreć wszystkie uprawy. Z pomocą przychodzi im Cebulowa Wróżka oraz dzieci zgromadzone na widowni. Czy uda im się pokonać Robaczka? Jaką rolę odegra ludzkie dziecko? I czy szpinak może być dobry? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego przedstawienia. Spektakl skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Zachęca on najmłodszą publiczność do zdrowego odżywiania się oraz zawiera w sobie drobne elementy języka angielskiego.

Regulamin wydarzenia

Lokalizacja na mapie