Repertuar

Klasycznie i Rozrywkowo - Dombrova Piano Duo

Data wydarzenia:
24 Październik 2021 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
20 zł

KUPUJĄC BILETY NA TO WYDARZENIE, OTRZYMUJESZ ZNIŻKĘ 50% NA ZAKUP BILETÓW NA WYDARZENIA: 
Scena/anecS - Szymon Łukowski Quartet
Kameralne Czwartki - Powrót do przeszłości
WYSTARCZY, ŻE PRZY ZAKUPIE BILETÓW OKAŻECIE PAŃSTWO W KASIE PKZ BILET Z KONCERTU DOMBROVA PIANO DUO.

24 października o 18:00 będziemy świadkami niezwykłego wydarzenia! W tym dniu w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert promujący pierwszy album zespołu Dombrova Piano Duo zatytułowanego Klasycznie i Rozrywkowo! Dąbrowscy pianiści Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk wykonają utwory ze swojej pierwszej płyty na głównej scenie PKZ!

Gościnnie wystąpią:
Szymon Klekowicki - puzon
Marek Wrona - perkusja

Dombrova Piano Duo to duet fortepianowy stworzony przez dwóch młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej. Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk są przyjaciółmi od szóstego roku życia. Obydwaj swą edukację muzyczną rozpoczęli w dąbrowskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Pierwsze kroki muzyczne stawiali dzięki mgr Małgorzacie Adamczyk, która rozbudziła w nich zamiłowanie do fortepianu oraz muzyki klasycznej. Okres dalszej edukacji muzycznej, to współpraca obydwu muzyków z mgr Marią Zegalską. Rozpoczynając studia, w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w 2010 postanowili podjąć próbę stworzenia duetu fortepianowego. Czas studiów był dla obu muzyków okresem współpracy z wybitnymi pianistami i pedagogami polskiej sceny muzyki klasycznej. Łukasz Szubski współpracował z prof. Józefem Stomplem, dr hab. Magdaleną Lisak, dr Piotrem Sałajczykiem. Krzysztof Włodarczyk natomiast z prof. Zbigniewem Raubo, Piotrem Banasikiem oraz Łukaszem Trepczyńskim.

Chęć połączenia przyjaźni z pasją do muzyki, a także liczne wspólne występy w Ośrodkach Kultury, podczas imprez okolicznościowych, m.in.:

 • koncert realizowany w ramach festiwalu SSAFKA w Akademii Muzycznej w Katowicach
 • koncert w Royal Albert Hall w sali Elgar Room w Londynie
 • koncert w Filharmonii Śląskiej w sali koncertowej im. Karola Stryji
 • koncert w Barcelonie w Centre Civic Can Deu
 • koncerty w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

zaowocowały powstaniem duetu Dombrova Piano Duo. Poza przyjaźnią i wspólnymi koncertami pianistów łączy również praca. Obaj zajmują stanowiska nauczycieli fortepianu oraz akompaniatorów w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej - szkole, której zawdzięczają swoją wspólną pasję do muzyki. Ponadto oboje od 2011 roku współpracują z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego. Wykonują najrozmaitsze pozycje repertuarowe muzyki klasycznej i rozrywkowej.

----------------------------------

Łukasz Szubski od 2010 jest pianistą w Katowickim hotelu Monopol, a od 2017 pianistą w hotelu Poziom 511 Design&Spa w Ogrodzieńcu. W swoim bogatym repertuarze posiada kilkaset utworów muzyki filmowej, jazzowej, klasycznej, a także wiele własnych aranżacji popowych i rockowych hitów. Od wielu lat gra także w licznych lokalach, restauracjach, hotelach oraz na imprezach okolicznościowych m.in. w strefach VIP Room podczas koncertów: Coldplay i Depeche Mode na Stadionie Narodowym w Warszawie, oraz Guns'n'Roses na Stadionie Energa w Gdańsku. W salonach Toyoty oraz Lexusa w Warszawie podczas premier nowych modeli samochodów.

Krzysztof Włodarczyk w 2013 występował wraz z orkiestrą AUKSO na VIII Międzynarodowym Festiwalu im. Grzegorza Gorzyckiego oraz brał udział w nagraniu "Othello Symphony" Elliota Goldenthala. W 2016 brał udział w "Koncercie na 21 fortepianów" z Filharmonią Kaliską. W 2015 rozpoczął pracę na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach jako akompaniator.

Dotychczasowe osiągnięcia duetu to:

 • I NAGRODA na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ‚London’ Grand Prize Virtuoso 2016
 • I NAGRODA na 10. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym i Festiwalu Svirel w Nova Gorica na Słowenii
 • III NAGRODA na 7. Międzynarodowym Konkursie Giovani Musicisti Premio "Antonio Salieri"
 • WYRÓŻNIENIE na 1. Rising Stars Grand Prix 2016 – Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Berlinie
 • Nagroda Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za osiągnięcia w Dziedzinie Kultury
 • III Nagroda w Konkursie Muzycznym na nową wersję pieśni Stanisława Moniuszki, organizowanym przez Filharmonię Śląską oraz Radio Katowice
 • Nagroda Dziennika Zachodniego w Plebiscycie na Osobowość Roku 2017 w Dziedzinie Kultury
 • Nagroda Dziennika Zachodniego w Plebiscycie na Osobowość Roku 2020 w Dziedzinie Kultury

Zanim zdecydują się Państwo wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM korzystania z obiektu w trakcie trwania pandemii koronawirusa.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia