Repertuar

Kameralne Czwartki - Powrót do przeszłości

Data wydarzenia:
28 Październik 2021 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
20 zł

WYDARZENIE OBJĘTE AKCJĄ WIERNI KULTURZE.

Dawno temu obraliśmy pewną ścieżkę. Szliśmy pewnie, nie oglądając się za siebie, aż nagle coś kazało nam się zatrzymać i odwrócić głowy. Zobaczyliśmy za sobą świat, który urzekł nas tak bardzo, że zdecydowaliśmy się na powrót i krok w jego stronę – Réversion Ensemble.

Kwartet smyczkowy Réversion Ensemble wystąpi podczas pierwszego koncertu w nowym sezonie artystycznym w ramach cyklu Kameralne Czwartki, 28 października o godz. 18:00.

Prezentujemy Państwu program złożony z utworów naszych rodzimych kompozytorów w zestawieniu z jednym z klasyków wiedeńskich - Josephem Haydnem. Informacji na temat Franciszka Lessela jest bardzo niewiele, jednak co do tego, iż był on uczniem samego mistrza Haydna, nie możemy mieć wątpliwości. Drugi z nich, Feliks Janiewicz najprawdopodobniej z kompozytorem spotkał się podczas jego pobytu w Wiedniu. W twórczości obu kompozytorów można dostrzec ogromne wpływy klasyka wiedeńskiego w połączeniu z cechami typowymi dla muzyki polskiej, między innymi naszym ojczystym folklorem. Wiedeń był też ważnym miejscem dla kolejnego polskiego kompozytora. Będąc właśnie tam, Józef Elsner jako stypendysta w dziedzinie lekarskiej, postanowił ostatecznie zająć się muzyką. Być może życie muzyczne Wiednia, ale i sam Haydn zainspirował Elsnera do podjęcia tak ważnego dla muzyki polskiej kroku?

Réversion Ensemble:

  • Izabela Kozak - skrzypce
  • Gabriela Kubarska - skrzypce
  • Szymon Stochniol - altówka
  • Monika Hartmann - wiolonczela

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia